ВИДЕОСЮЖЕТ:
Дата эфира: 27.03.09
Неважко зробити й квитанцію, яку ДАІ надсилає порушнику. Через те, що єдиних реквізитів немає - легко заплутатись, чим і користуються злодії. Тож куди ідуть гроші - невідомо. Правоохоронці кажуть, що чули про такі випадки, але жодного не зафіксували.
103, 104, 110 кілометрів на годину… Чи ось - трактор-рекордсмен. Але це знімав не Візир. Підробка. Її автор - інтернет-користувач Фреєр-Штольц - цього не приховує. Він показує, як легко підробити дані автоінспекції.
З такого відео й беруть стоп-кадри порушень. Потім ДАІ складає постанову та вказує номер банківського рахунку, на який треба переказати суму штрафу.
Це неодмінно повинен бути рахунок Державного казначейства. Однак з*явилися «листи щастя», в яких вказані інші реквізити. Чиї - невідомо. До адвоката Вадима Володарського вже зверталися у подібних справах.
Вадим Володарський, адвокат:
- Если реквизиты другие, то здесь надо говорить о том, что это какое-то мошенничество.
Підозрілий лист отримала й киянка Оксана. На постанові немає штампу ДАІ, написати щось таке може будь-хто. Лише на конверті - ось такий набірний штемпель.
Оксана Калитюк, киянка:
- На що я зразу звернула увагу, на те, що на конверті не було вказано, коли лист прийшов до Києва. + В постанові не були вказані реквізити Візиря.
Постанова повина мати лише таку форму і ніяку іншу, демонструє голова департаменту ДАІ України Сергій Коломієць.
А тепер порівняємо з тим, що отримала Оксана. Відмінності не треба й шукати. Тож кому дівчина перерахувала 300 гривень - загадка.
Оксана Калитюк, киянка:
- Я маю можливість зараз подавати до суду тому що порадалися з юристом - на основі цієї постанови можно дуже легко виграти справу.
Роман Бочкала, журналіст:
- Знайти Візир не так вже й легко, бо це спеціалізований прилад, який мають лише даішники. Втім шахраям він і не потрібен. Вистачить звичайної цифрової камери.
Заради експерименту ми вирішили зробити підробку.
Таку картину бачив киянин Олександр. Просто на цьому місці двоє чоловіків фотографували автівки звичайними "мильницями".
Цікаво, що фотографи були у формі ДАІ.
Олександр, киянин:
- Возможно у них все Визиры были на патрулях и они для дополнительного дохода снимали на такие камеры.
Сергій Коломієць, голова Департаменту ДАІ України:
- Прилад сам собі щолк-щолк. Нащолкав. Який мені сенс фальшувати у відношенні вас якись матеріали.
Ми попросили дизайнера обробити фотографії, зроблені нами на дорозі. Завдання - аби вони не відрізнялися від візирівських. За взірець правлять - справжні знімки автоінспекторів.
Дмитро, дизайнер:
- Ну, что здесь - дата стоит, время, скорость. Я не вижу что єто сделано каким-то прибором. Такую фотографию может сделать каждий в домашних условиях.
Виявилося, що для Дмитра це легке завдання. Перетворення зайняло якихось десять хвилин. А так даішники обробляють знімки, зроблені Візиром. Роздруковують їх на звичайному принтері.
Єдина відмінність - наші знімки чіткіші, апаратура якісніша. Тож аби погіршити зображення знадобився ксеркос. Результати свого експерименту ми показали Сергію Коломійцю. Чи впізнає підробку головний даішник країни?
Коли Сергій Коломієць дізнався, що це підробка, то порадив перевіряти, чи зазначено в базі ДАІ порушення, про яке йдеться в листі. Реквізити ж треба звіряти з тими, що вказані на сайті Держказначейства. Усі інші - фальшивка.
Роман Бочкала, Сергій Дубінін, Генадій Анікеєнко та Дмитро Монархов К1
пару дней назад видел программу по телеку за визиры, мошенники подделывают и отправляют фото с визира владельцам авто, а на фото оказуется не его авто но номерной знак совпадает, и там же указан счет в банке куда нужно оплатить штраф, вот так и зарабатывают мошеники, а не гаишники!!!!!! тут все прям такие умные, молокососы пишут купившие права за сало!!!!!!!!!!!!!)))))))
Мне тоже пришло такое же письмо счастья с таким же штампом - Смелянское ДПС. Блин, а я заплатил.
Юра, да мы будем законослухняными, а вот твои псы какие законослухняные, то могу привести много примеров. У нас отношения с дайцямы как кот с собакой, тебя кусают и ты кусаешь
сволочи
по львову таких уродів вагон! 2 рази- оскаржив не доводячи до суду. після письмової скарги на імя начальника дай міста, постанову скасували, а сержанта опустили. на різдво колядували в мене вдома аби забрав скаргу, просив бути людиною.