Cторінка у Facebook:
НОВОСТИ
 • Український суд посадив на 2 роки жителя Черкащини за "лайк" в соцмережі публікації Надії Савченко
 • Поліцейський Києва, який вбив у ДТП 15-ти річну дівчину, досі гуляє на свободі
 • Суд постановив, що українці мають право виїжджати за кордон на навчання. Заборона є незаконною
 • Полиция Украины блокирует работу американских волонтеров по доставке гуманитарной помощи
 • Пленные солдаты РФ в Украине 2022. Правительство России скрывает правду (ВИДЕО)
 • Канал 1+1 распространил фейковый сюжет, что якобы активист "Дорожного контроля" арестован за убийство
 • Нардеп "Слуги Народа" Трухин сделал ДТП с арбитром УАФ Лучано Лучи. СМИ удаляют новость (ФОТО)
 • В центре Киева праворадикалы избили журналиста на почве ненависти к "антифашистам" (ВИДЕО)
 • Полиция Украины угрожает смертью дочери убитой правозащитницы Ирины Ноздровской
 • МВД Украины банит в твиттере людей, которые напоминают об убийстве полицейскими 5-летнего Кирилла Тлявова
 • Заместитель министра МВД Антон Геращенко провоцирует насилие в отношении задержанного подростка
 • Появились фотографии, как помощник главы Полиции Киева в 2011 году проходил опознание после ареста за разбойное нападение
 • Адвокат Виктор Смалий выиграл иск в ЕСПЧ против Украины по делу избиения сотрудниками МВД
 • Начальник из полиции Киева запретил патрульным штрафовать его водителя, который нарушил ПДД (ФОТО)
 • Полиция Украины оскорбляет девушку-волонтера, угрожает ее избить и повесить (ВИДЕО)
 • Помощник начальника полиции Киева Евгений Дейдей ранее был осужден за разбойное нападение (Документ)
 • Народный депутат Илья Кива угрожает разбить лицо человеку. Полиция Украины не реагирует (ВИДЕО)
 • В НАБУ подано заявление на Зеленского. Президент создал коррупционную схему (Документ)
 • Все новости

  Український суд посадив на 2 роки жителя Черкащини за "лайк" в соцмережі публікації Надії Савченко

  Сентябрь 19, 2023 - 07:02
  12 вересня 2023 року Корсунь-Шевченківський районний суд Черкаської області посадив на два роки громадянина України за те, що він "лайкнув" у соцмережі висловлювання екс-народного депутата України Надії Савченко. Згідно вироку суду, громадянин був звинувачений в тому, що він "розповсюджував матеріали щодо насильницької зміни чи повалення конституційного ладу України", а також у "підтримці збройної агресії РФ".


  Згідно тексту судового рішення, кримінальне провадження було порушено СБУ на підставі того, що 5 вересня 2022 року громадянин "з мотивів несприйняття діючої української влади та схвалення політики країни-агресора російської федерації, з прямим умислом, на своїй персональній сторінці соціальної Інтернет-мережі «Одноклассники» шляхом проставлення вподобання «вважає класним» поширив публікацію (матеріали) від 05.09.2022 групи « ІНФОРМАЦІЯ_7 », яка представляє собою відеозапис із заголовком « ІНФОРМАЦІЯ_8 ».

  В тексті рішення вказано, що "У вказаній публікації наявні ознаки виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії російської федерації проти України, розпочатої у 2014 році", без наведення змісту публікації та аргументів які саме ознаки заперечення агресії РФ там містилися.

  Також суд пише, що 8 вересня 2022 року обвинувачений:

  "в соціальної Інтернет-мережі, шляхом проставлення вподобання «вважає класним» поширив публікацію (матеріали) «ІНФОРМАЦІЯ_7», яка представляє собою фотографію українського політичного діяча ОСОБА_7 із текстом «Для тех кто в танке повторяю прямо в дуло, что войну на Украине можно закончить 10 выстрелами из танка. Стрелять нужно в здания администрации президента Украины и Верховную Раду. В рабочее время»".

  Суд зазначає, що "у вказаній публікації наявні ознаки розповсюдження матеріалів із публічними закликами до насильницької зміни чи повалення конституційного ладу України".

  З тексту даного вислову стає зрозумілим, що він належить колишньому народному депутату України Надії Савченко. Це висловлювання Савченко можна знайти в інтернеті.

  Надія Савченко

  З тесту вироку: "Суд враховує, що обвинувачений вчинив злочини проти миру, безпеки людства та міжнародного правопорядку, що свідчить про виражені українофобські налаштування, негативне ставлення до української влади та народу, підтримання російської агресії проти України."

  Суд кваліфікував дії обвинуваченого за:

  - ч.2 ст.109 КК України, тобто, розповсюдження матеріалів із публічними закликами до насильницької зміни чи повалення конституційного ладу України;

  -ч.2 ст.436-2 КК України, тобто поширення матеріалів, у яких міститься виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії Російської Федерації проти України, розпочатої у 2014 році.

  Суд присудив громадянину реальних 2 роки позбавлення волі, засудженого взяли під варту після оголошення вироку.

  За останні роки в України СБУ почала масово відкривати кримінальні провадження та затримувати людей за публікації в соціальних мережах, в тому числі за "лайки" публікацій без написання власних текстів. Фактично будь який громадянин України, який висловив негативне ставлення до українського уряду, може буди звинувачений в "українофобстві" та "негативному ставленні до української влади", що на думку СБУ та судів України є кримінальним злочином.

  Формально такі дії трактуються, що нібито громадянин "закликає до насильницької зміни влади чи повалення конституційного ладу України", а також "виправдовує агресію РФ". Методика за якою СБУ та суди України відрізняють "заклики до насильницької зміни влади" та критикою уряду, вираження негативного ставлення, взагалі не зрозуміла. Фактично будь який текст з негативним ставленням до українських посадовців можна трактувати, як бажання "насильницької зміни влади, повалення Конституційного ладу" та відправити людину за грати.

  Дорожный контроль

  Читайте також:
  Поліцейський Києва, який вбив у ДТП 15-ти річну дівчину, досі гуляє на свободі