НОВИНИ
  • Шаблон позову в суд проти ТЦК. Скасування нових штрафів ТЦК за мобілізацію
  • Представник праворадикального угрупування «Братство», яке входить в ГУР Міноборони України, напав з ножем на автомобіль
  • Американський YouTube на вимогу Роскомнадзору уряду РФ заблокував відео про напад армії РФ на Україну
  • Директор НАБУ Семен Кривонос був підсудним у кримінальний справі про підкуп виборців (РІШЕННЯ СУДУ)
  • В ДБР визнали, що приховували справу про катування чоловіка в ТЦК Чернівців за участі патрульної поліції
  • ТЦК Чернівців та патрульна поліція залучили бандита, який калічить затриманих та вибиває згоду на мобілізацію (ВІДЕО)
  • Працівники ТЦК незаконно зупиняють авто для перевірки документів та вручення повісток (ВІДЕО)
  • Український суд посадив на 2 роки жителя Черкащини за "лайк" в соцмережі публікації Надії Савченко
  • Поліцейський Києва, який вбив у ДТП 15-ти річну дівчину, досі гуляє на свободі
  • Суд постановив, що українці мають право виїжджати за кордон на навчання. Заборона є незаконною
  • Полиция Украины блокирует работу американских волонтеров по доставке гуманитарной помощи
  • Пленные солдаты РФ в Украине 2022. Правительство России скрывает правду (ВИДЕО)
  • Канал 1+1 распространил фейковый сюжет, что якобы активист "Дорожного контроля" арестован за убийство
  • Нардеп "Слуги Народа" Трухин сделал ДТП с арбитром УАФ Лучано Лучи. СМИ удаляют новость (ФОТО)
  • В центре Киева праворадикалы избили журналиста на почве ненависти к "антифашистам" (ВИДЕО)
  • Полиция Украины угрожает смертью дочери убитой правозащитницы Ирины Ноздровской
  • МВД Украины банит в твиттере людей, которые напоминают об убийстве полицейскими 5-летнего Кирилла Тлявова
  • Все новости

    Суд постановив, що українці мають право виїжджати за кордон на навчання. Заборона є незаконною

    Июнь 23, 2023 - 05:02
    13 червня 2023 року Шостий апеляційний адміністративний суд України задовольнив позов українського студента, якому Державна прикордонна служба відмовила у праві виїхати з України на навчання у закордонному вузі. Суд постановив, що в діючих Законах України немає заборони для виїзду на навчання і Держприкордонслужба не змогла довести протилежного. Дії прикордонників були визнані незаконними.


    З повним текстом постанови суду можна ознайомитись у Єдиному реєстрі судових рішень.

    Як вбачається з матеріалів справи, 07 жовтня 2022 року громадянин Україні чоловічої статі прибув на КПП «Могилів-Подільський-Отачь» для виїзду у Польщу і надав прикордонникам довідки про прийом на навчання до польського університету. Працівник Держприкордон служби видав письму відмову у праві виїзду за кордон з переліком назв Законів України, Постанов Кабінету Міністрів, Указів президента без конкретизації статті де чітко вказано, що українець чоловічої статі не має права виїжджати з України на навчання в період "воєнного стану".

    В цей же день, студент приїхав на інший КПП «Росошани» де йому також відмовили у праві виїзду та надали письмове рішення з таким текстом:

    «На підставі Закону України «Про правовий режим воєнного стану», Указу Президента України № 64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні», а також Закону України «Про затвердження указу Президента України «Про введення воєнного стану в Україні від 24.02.2022 року», п. 2-6 ПКМУ № 57 від 27.01.1995 року «Про затвердження Правил перетинання державного кордону громадянами України» громадянина України ОСОБА_1 тимчасово обмежено у праві виїзду з України з відсутності підстав на право перетинання державного кордону».

    Апеляційний адміністративний суд розглядав справу в контексті відмови для виїзду за кордон з метою навчання, а не в загальному плані правомірності відмови всім чоловікам виїжджати з України з будь-якою метою. Тому аргументація рішення полягала в тому, що студент за денною або дуальною формами навчання не підлягає мобілізації, а тому йому не можна заборонити виїзд як "військовозобов'язаному", бо він є не військовозобов'язаним на час навчання.

    СУД НАВІВ ТАКІ АРГУМЕНТИ:

    "Колегія суддів звертає увагу, що законодавець не ставить в залежність, зокрема, місце (країну) здобування відповідної освіти, а також дату вступу до відповідного навчального закладу, до наявності права відповідної особи не бути призваною на військову службу під час мобілізації на особливий період, яка навчається за денною або дуальною формами здобуття освіти. Необхідним є сам факт перебування на навчанні за денною або дуальною формами здобуття освіти у відповідному навчальному закладі.

    Відповідно до абзацу 2 частини 3 статті 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку і мобілізацію», ОСОБА_1 має право на відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період (на строкову військову службу). Заперечень щодо його виїзду з України у встановленому порядку для продовження навчання за кордоном не має. Тобто, позивач, в силу приписів статті 23 Закону України № 3543-ХІІ, не підлягає призову на військову службу під час мобілізації.

    Відповідачем в оскаржуваному рішенні не вказано конкретних документів, які повинні бути подані позивачем для виїзду за кордон, однак не подані. Так само, відповідачем не вказано конкретного переліку необхідних документів і під час розгляду справи в суді. При цьому, можливість підтвердження позивачем наявності права на перетин кордону України прямо залежить від чіткого визначення відповідачем конкретного та вичерпного переліку необхідних для цього документів, чого зроблено відповідачем не було, чим поставлено позивача у невизначене становище.

    Таким чином, в даному випадку, відповідачами, як суб`єктами владних повноважень, не доведено правомірність своїх дій та не надано обґрунтованих доводів щодо правомірності прийняття оскаржуваних рішень.

    Слід звернути увагу, що Правила Кабінету Міністрів №57 не регламентують процедуру перетину державного кордону в умовах воєнного стану для здобувачів професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти, які навчаються закордоном за денною або дуальною формами здобуття освіти.

    Також, суд апеляційної інстанції враховує міжнародні гарантії захисту права вільного пересування, що є основоположним правом людини. Відповідно до статті 2 Протоколу № 4 до Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод 1950 року... кожен є вільним залишати будь-яку країну, включно зі своєю власною. На здійснення цих прав не можуть бути встановлені жодні обмеження, крім тих, що передбачені законом і є необхідними в демократичному суспільстві в інтересах національної чи громадської безпеки, для підтримання публічного порядку, запобігання злочину, для захисту здоров`я чи моралі або з метою захисту прав і свобод інших осіб.

    Згідно статті 12 Міжнародного пакту про громадянські і політичні права, кожна людина має право покидати будь-яку країну, включаючи свою власну. Згадані вище права не можуть бути об`єктом ніяких обмежень, крім тих, які передбачено законом, які є необхідними для охорони державної безпеки, громадського порядку, здоров`я чи моральності населення або прав та свобод інших і є сумісними з іншими правами, визначеними в цьому Пакті.

    Аналіз зазначених норм свідчить про те, що, застосовуючи статтю 2 Протоколу 4 до Конвенції та практику Європейського суду з прав людини, які є джерелом права в Україні, суд зобов`язаний забезпечити, щоб порушення права особи залишати країну було виправданим та пропорційним за будь-яких обставин.

    Враховуючи вищезазначене, беручи до уваги встановленні обставини справи, колегія суддів вважає, що рішення про відмову в перетинанні державного кордону громадянину України від 07 жовтня 2022 року, прийняте начальником відділення інспекторів прикордонної служби є протиправними та підлягають скасуванню".

    НАСЛІДКИ СУДОВОГО РІШЕННЯ:

    Дану постанову суду можуть використовувати студенти для виїзду за кордон на навчання. Постанова набрала законної сили, тому що була прийнята Апеляційним судом рішення якого набувають сили негайно. В той же час, треба продовжувати оскаржувати незаконні дії Державної прикордонної служби щодо відмови у перетині кордону чоловікам, які виїжджають з будь якою метою.

    Згідно ст. 33 Конституції України: кожному, хто на законних підставах перебуває на території України, гарантується свобода пересування, вільний вибір місця проживання, право вільно залишати територію України, за винятком обмежень, які встановлюються законом.

    Станом на сьогоднішній день, в Законах України немає положення про обмеження виїзду за кордон чоловікам 18-60 років з будь якою метою. Укази Президента та Постанова Кабінету Міністрів №57, яку використовують прикордонники не випускаючи чоловіків, не є Законами України і не можуть встановлювати будь які обмеження щодо виїзду за кордон. Також, сама Державна прикордонна служба не наділена правом перевірити, чи є громадянин "мобілізованим" чи "підлягаючим мобілізації" та в залежності від цього приймати рішення чи випускати громадянина з України чи ні.

    Видання "Дорожній контроль" буде продовжувати досліджувати питання порушення законодавства Державною прикордонню службою та Урядом України щодо незаконного обмеження прав громадян вільно залишати Україну за власним вибором, що є Конституційним правом.

    Дорожній контроль

    ПОМОЧЬ ПРОЕКТУ ДК



    Комментарии
    Суббота, Июнь 24, 2023 - 00:39, Гость IP: 77.52.65.170

    Ростік це ти суди завалював скаргами.
    А зараз всі перейшли на комерційні рейки.
    - Дай нам грошей авансом, а якщо шо, то дзвони по телефону і ми тобі ну щось порадимо. ;-)