Новые требования действуют согласно Постановлению Кабмина, внесшего изменения в Порядок регистрации транспортных средств.
До недавнего времени в техпаспорта можно было вносить имена двух человек. Ранее инструкция МВД разрешала вписывать в техпаспорт фамилии кого-то из родственников: родителей, тестя, тещи, мужа, жены, детей, родных братьев и сестер, внуков, деда или бабушки, усыновителей и усыновленных.
Отныне владельцу транспортного средства для предоставления права на управление своим личным транспортом другим физическим лицам, в том числе и ближайшим родственникам, необходимо оформить на них временный регистрационный талон или нотариальную доверенность. Срок действия данных документов определяет хозяин ТС, указывая его в заявлении, и действительны они только при наличии основного свидетельства о регистрации (техпаспорта владельца).
Это изменение объясняется тем, что на основании данных, которые вписывались в свидетельство о регистрации, сложно было получить полноценную информацию о человеке, которому предоставлялось право управления, а графа Особые отметки, куда вносились подобные записи, главным образом ориентирована на служебную информацию: наличие кредита на ТС, номер и серия таможенного свидетельства или старого техпаспорта и т.д.
На сегодняшний день оформить временную регистрацию талона стоит дешевле, чем засвидетельствование у нотариуса. В МРЭО ГАИ - всего 66 гривен независимо от срока действия талона. А у нотариуса - от 250 гривен (сроком до 3-х лет) до 500 гривен (на 10 лет). Таким образом, автомобилистам прибавилось поводов для посещения Госавтоинспекции.
Читайте также:
Департамент ГАИ поставил задачу увеличить финансовые поступления
Щойно телефонував до обласного ВРЕР де мені відповіли, що "... з 01.01.2010 року ми нікого не вписуємо в Технічний паспорт, а авто, які зареєстровані до цього часу, як їздили так і будуть їздити..."
Тобто це поширюється тільки на авто, які будуть зареєстровані з 01.01.2010 р.
zakon1.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi?page=1&nreg=1371-2009-%EF
чорним по білому написано: 7. Власники транспортних засобів та особи, що експлуатують такі засоби на законних підставах, або їх представники (далі - власники) зобов'язані зареєструвати (перереєструвати) транспортні засоби протягом десяти діб після придбання (одержання) або митного оформлення, або тимчасового ввезення на територію України, або виникнення обставин, що є підставою для внесення змін до реєстраційних документів. Строк державної реєстрації продовжується у разі подання документів, які підтверджують відсутність можливості своєчасного її проведення власниками транспортних засобів (хвороба, відрядження або інші поважні причини).
Експлуатація транспортних засобів, що не зареєстровані (не перереєстровані) у підрозділах Державтоінспекції (((((((((( (крім транспортних засобів, зареєстрованих до набрання чинності цим Порядком)))))))))))))))))))))) та без номерних знаків, що відповідають державним стандартам, а також ідентифікаційні номери складових частин яких не відповідають записам у реєстраційних документах або знищені чи підроблені, забороняється.
Ключовий момент - крім транспортних засобів, зареєстрованих до набрання чинності цим Порядком.
Таким чином, зворотньої сили НЕМА ! Хто має талон із вписаними родичами - їздить з цим талоном і далі.
обзвонив МРЭО и ГАИ Киева, стал в тупик:
одни говорят старых тех талонов не касается, другие говорят что "у нас закон обратную силу имеет".
как быть???
в какой срок нужно зарегистрировать газовую установку?
Странно почему только сейчас об этом заговорили, это ввели еще 29.12.09
Выдержка из 1388 от 07.09.1998г с изменением от 23.12.2009г.
Державна реєстрація транспортних засобів
6. Транспортні засоби реєструються за юридичними та фізичними особами в реєстраційно-екзаменаційних підрозділах Державтоінспекції (далі - підрозділи Державтоінспекції). Транспортні засоби, що належать декільком фізичним або юридичним особам (співвласникам), за їх письмовою заявою реєструються за однією з таких осіб. У разі відсутності одного із співвласників державна реєстрація транспортних засобів проводиться на підставі його письмової заяви. Справжність підпису такого співвласника засвідчується нотаріально. У графі "Особливі відмітки" свідоцтва про реєстрацію або тимчасового реєстраційного талону транспортних засобів щодо іншого співвласника може бути зроблено запис:
"_____________________________________________________ має право керувати (експлуатувати)
(прізвище, ім'я, по батькові або найменування юридичної особи)
та є співвласником".
Транспортні засоби, що належать фізичним особам-підприємцям, реєструються за ними як за фізичними особами.
Мда это уже начинает переходить все границы. В тупую деньги с людей выжимают. И главное что суть с этого новшества неменяется. Вот уроды. Кстати уже вроде полис ГО имеют права просто на дороге проверять.
А кто-то видел само постановление ?
Интересно глянуть на исходник
Постановление от 7. 09. 1998 г. N 1388
zakon1.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi?nreg=1388-98-%EF
п.6