Текущее время: 28 сен 2024, 16:19

Часовой пояс: UTC + 2 часа




Начать новую тему Ответить на тему  [ Сообщений: 836 ]  На страницу Пред.  1 ... 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35 ... 56  След.
Автор Сообщение
СообщениеДобавлено: 25 авг 2010, 09:19 
Не в сети
Постоялец

Зарегистрирован: 13 май 2010, 11:10
Сообщений: 295
Авто: Audi
Город: Тернопіль
Цитата:
Екскурсія на заводі гумових виробів. Перший цех.
Звуки: Шшшш-бах! Шшшш-бах! Шшшш-бах!
Екскурсант: А що це таке?
Директор: В цьому цеху виготовляють соски для дитячих пляшечок. Звук "Шшшш" - це вулканізація, звук "бах" - це пробивання дирки.
Наступний цех - презервативний.
Звуки: Шшшш-шшшш-шшшш-бах! Шшшш-шшшш-шшшш-бах!
Екскурсант: Невже в кожному третьому презервативі пробивається дирка?!
Директор: Ну... Треба ж соски продавати...
Як вище згадані "лишні" дирки не випадкові (в них є конкретне призначення - продаж сосок), так і дири та нестиковки в нашому законодавстві теж не випадкові, їх призначення - розвиток корупції.

Якщо, читаючи закон, доводиться будувати складні логічні ланцюжки, шукати приховані зв'язки між назвами розділів і значенням слів з тлумачного словника і з цього всього робити якийсь висновок, то є практично 100% ймовірність того, що інша людина читаючи цей же закон, теж цілком логічно, прийде до абсолютно протилежного висновку. Постанова кабміну №606 - прекрасний приклад цього твердження.

Закон України "Про дорожній рух" визначення порядку проведення ТО повністю віддав на розсуд кабміну. Кабмін спромігся зригнути цю "чудесну" постанову "Про затвердження Порядку проведення державного технічного огляду колісних транспортних засобів", в якій повторно спробую розібратись.
Пункти постанови №606:
Цитата:
7. Техогляд засобу проводиться за місцем його постійної або тимчасової реєстрації відповідним підрозділом Державтоінспекції.
Місце та графік проведення техогляду засобів визначаються Державтоінспекцією.

18. Строк дії талона обмежується датою проведення наступного техогляду для відповідної категорії засобів, зазначеною в талоні.

19. Експлуатація засобу без талона, виданого в установленому порядку, з талоном, строк дії якого закінчився, або з талоном, що не належить цьому засобу чи не відповідає вимогам стандарту або є підроблений, забороняється.

23. Техогляд засобів проводиться Державтоінспекцією в такий строк:
  • з 15 січня по 15 грудня - для тих засобів, техогляд яких проводиться один раз на два роки або один раз на рік;
  • з 15 січня по 30 червня та з 1 липня по 15 грудня - для тих засобів, техогляд яких проводиться два рази на рік.

Отже ЗУ "Про дорожній рух" визначення порядку проведення ТО віддав кабміну, а кабмін своєю постановою віддав трошки повноважень ДАЙ. Зокрема місце та графік проведення ТО визначає ДАЙ, і строки "з 15 січня по 15 грудня" це теж для ДАЙ, а не для водія. Тобто ДАІ проводить ТО в цей період.
Для водія є чітка норма: "один раз на два роки", тобто між ТО мого автомобіля не повинно пройти більше ніж два роки. Якщо я проходив ТО 15 червня 2010 року і мені в талоні вказали "дата проведення наступного ТО: червень 2012 р." то в чому проблема? Як ця дата конфліктує з моїм обов'язком пройти ТО через два роки?
Якщо я буду тягнути до 15 грудня 2012 то з часу останнього ТО мине більше ніж два роки, а це означатиме, що я своєчасно не пройшов державний технічний огляд, за що передбачено відповідальність ст.121 КУпАП.

Тому думаю, що стаття "Штрафовать за "просроченный" талон ТО - незаконно" допоможе людям, яким дату наступного ТО вказали менше ніж через 2 роки (такі випадки є), тим же в кого вказана дата в талоні не обмежує дворічний строк проходження ТО ця стаття може нашкодити.


Вернуться наверх
 Профиль  
Ответить с цитатой  
СообщениеДобавлено: 25 авг 2010, 14:38 
Не в сети
Новобранец

Зарегистрирован: 10 авг 2010, 16:52
Сообщений: 31
Авто: Passat B6
Шановний yurko7, а як щодо мого попереднього повідомлення про рекомендовану дату проведення ТО на талонах старого зразка? Хто дав дозвіл МВС порушувати постанову КМУ? Чи ви помічаєте виключно те, що хочуть помічати в ДАІ?


Вернуться наверх
 Профиль  
Ответить с цитатой  
СообщениеДобавлено: 25 авг 2010, 15:03 
Не в сети
Постоялец

Зарегистрирован: 13 май 2010, 11:10
Сообщений: 295
Авто: Audi
Город: Тернопіль
Andrey_ писал(а):
Шановний yurko7, а як щодо мого попереднього повідомлення про рекомендовану дату проведення ТО на талонах старого зразка? Хто дав дозвіл МВС порушувати постанову КМУ? ...
Щодо Вашого попереднього повідомлення нічого не писав, бо не знаю на підставі чого Вам провели ТО з порушенням постанови кабміну. Хто дав дозвіл? Хех... теж не знаю... мабуть ми (громадяни) і дали :( Нажаль, досі, більшості все пофіг, більшість влаштовує поточна ситуація :( Сподіваюсь це зміниться.
Andrey_ писал(а):
... Чи ви помічаєте виключно те, що хочуть помічати в ДАІ?
Наїзду не зрозумів :? Я лише висловив свою думку по статті роада де обговорювалась чинна постанова кабміну №606. І факт такий, що постанова не чітка, не однозначна і заплутана. Роад зробив висновок, що штрафувати за "прострочений талон" - не законно. Я ж питання терміну дії талона взагалі не зачіпав, і по написаному в постанові прийшов до висновку, що є можливість притягнути водія по ст.121 КУпАП за несвоєчасно пройдений ТО, якщо водій буде тягнути з наступним ТО більше ніж два роки. Буду радий будь-яким обґрунтованим запереченням.


Вернуться наверх
 Профиль  
Ответить с цитатой  
СообщениеДобавлено: 25 авг 2010, 17:52 
Не в сети
Новобранец

Зарегистрирован: 10 авг 2010, 16:52
Сообщений: 31
Авто: Passat B6
"Прострочений талон" так само неоднозначний вислів. Я проходив ТО в 2008 р., коли діяла постанова № 141, яка встановлювала рекомендовану дату проведення наступного ТО. Згідно ст. 58 Конституції України закони та інші НПА не мають зворотньої дії в часі, за виключенням випадків, коли пом"якшується або скасовується відповідальність особи. Тому у мене питання дуже просте: Чому ДАІ вважає рекомендовану дату терміном дії талона (уже по 606-й постанові)? Де тут підстава для штрафу за непроходження ТО?


Вернуться наверх
 Профиль  
Ответить с цитатой  
СообщениеДобавлено: 25 авг 2010, 20:20 
Не в сети
Постоялец

Зарегистрирован: 13 май 2010, 11:10
Сообщений: 295
Авто: Audi
Город: Тернопіль
Andrey_ писал(а):
"Прострочений талон" так само неоднозначний вислів. ...
По чинній постанові №606 це поняття вже цілком однозначне. Але, як і писав роад у своїй статті, це поняття не має жодного відношення до відповідальності, що передбачена ст.121 КУпАП.
Andrey_ писал(а):
... Я проходив ТО в 2008 р., коли діяла постанова № 141, яка встановлювала рекомендовану дату проведення наступного ТО. Згідно ст. 58 Конституції України закони та інші НПА не мають зворотньої дії в часі, за виключенням випадків, коли пом"якшується або скасовується відповідальність особи. Тому у мене питання дуже просте: Чому ДАІ вважає рекомендовану дату терміном дії талона (уже по 606-й постанові)? Де тут підстава для штрафу за непроходження ТО?
Ще раз перечитав обидві постанови. В обох сказано про "один раз на два роки", також в постанові №141 сказано:
Цитата:
Власники транспортних засобів зобов'язані подати їх на технічний огляд у строк і на місце, вказані Державтоінспекцією, ...
Отже згідно обох постанов час і місце проведення ТО визначає ДАЙ, а водій мусить подавати авто на ТО раз на два роки. Тому досить ймовірно, що водію, який оскаржує таку постанову, суддя скаже: "З часу останнього проходження ТО минуло два роки? Минуло! Значить ТО своєчасно не пройшли. Допобачення!". І прострочений талон чи ні тут значення не має.


Вернуться наверх
 Профиль  
Ответить с цитатой  
СообщениеДобавлено: 26 авг 2010, 21:53 
Не в сети
Прохожий

Зарегистрирован: 26 авг 2010, 21:41
Сообщений: 1
Авто: 1721
Потрібна консультація. Приїхали в МРЕО для проходження ТО 07.04.2010 р.(цілий день витратили на чергу), техогляд пройдено в той же день, посадова особа скріпила копію страх., квитанц., мед. дов., та протокол перевірки техн. стану на якій печаткою і підписом зазначено, що ТО проведено 07.04.2010 р., але талон не видано (у зв’язку з відсутністю бланків). Довідку про технічний стан ( тобто протокол перевірки технічного стану, виданий суб'єктом господарювання не раніше 45 діб до дати проведення техогляду) видано 01.04.2010р. При звернені для видачі талону 01.06.2010р. працівники МРЕО мотивують, що вже пройшло 45 діб і потрібно нову довідку про технічний стан талон не видають. Чи правомірні дії працівників МРЕО, якщо ТО пройдено 07.04.2010, а те що вони не були забезпечені талонами це не повино стосуватися громадян.


Вернуться наверх
 Профиль  
Ответить с цитатой  
СообщениеДобавлено: 27 авг 2010, 09:00 
Не в сети
Постоялец

Зарегистрирован: 08 июн 2010, 16:48
Сообщений: 140
Авто: Aurora
Доброе утро. Буквально за 3 дня произошла следующая ситуация:
В воскресенье вечером, часов в 10, меня остановил патруль ДПС. На вопрос "Причина остановки?" сказали "Проверка техосмотра", причём на диктофон. Ехал пристёгнутый, правил не нарушал.
Документы для проверки передал, талон техосмотра естественно нет. Прирекались с ними долго, ст. сержант несмотря на все ссылки на законы, постановления КМУ и т.д. составил протокол и постанову. В комментариях написал "ПДД не нарушал, остановлен сотрудниками ДПС незаконно. Техосмотр имею право пройти до 15 декабря 2010.". Плюс показания свидетеля.
Не успел даже подать иск в суд, как вчера вечером опять остановили. Та же песня, на все объяснения, распечатки постановы №606 и т.д. им наплевать, составили протокол по ст. 121 ч.3 (повторное нарушение 121 ч.1) и изъяли права до суда. В талоне с обратной стороны написано "Дата наступного технічного огляду - 2010 рік".
Итак вопрос:
- как бороться с этим беспределом?
- есть ли у кого-то уже решения судов по этому вопросу?


Вернуться наверх
 Профиль  
Ответить с цитатой  
СообщениеДобавлено: 27 авг 2010, 09:15 
Не в сети
Борец
Аватар пользователя

Зарегистрирован: 25 апр 2010, 15:05
Сообщений: 7191
Откуда: Николаев
Авто: Escalade
Город: ...
почитай http://roadcontrol.org.ua/node/732


Вернуться наверх
 Профиль  
Ответить с цитатой  
СообщениеДобавлено: 27 авг 2010, 09:28 
Не в сети
Постоялец

Зарегистрирован: 13 май 2010, 11:10
Сообщений: 295
Авто: Audi
Город: Тернопіль
Штрафовать за "просроченный" талон ТО - незаконно. Читайте, але дуже добре фільтруйте інформацію, стаття, на мою думку, не однозначна.
Уважно перечитайте обидві постанови КМУ: №141, по якій проходили ТО в 2008 і чинну №606. Подавайте позов обов'язково! В позові я б вказував такі аргументи:
  • талон ТО мусить бути закріплений в правому нижньому кутку лобового скла, безпідставну передачу талона інспектору жоден НПА не передбачає;
  • обидві постанови чітко вказують на те, що час та місце проведення ТО визначає ДАІ;
  • в моєму талоні ДАІ вказала пройти наступний ТО у 2010 році;
  • згідно пункту 23 постанови КМУ №606 я маю можливість пройти ТО з 15 січня по 15 грудня 2010 року;
Ніде в позові не згадуйте про "раз на два роки" :!:
Успіху Вам!


Вернуться наверх
 Профиль  
Ответить с цитатой  
СообщениеДобавлено: 27 авг 2010, 10:59 
Не в сети
Новобранец

Зарегистрирован: 10 авг 2010, 16:52
Сообщений: 31
Авто: Passat B6
У мене ще одне питання в нікуди. 606-а постанова діє з 1 січня 2009р. Чому у 2009 році не вилучали талони 2007р і не штрафували так масово, як зараз це роблять. Адже закони діють абсолютно ті ж самі. Виявляється, в демократичній незалежній Україні достатньо зміни керівника МВС (ДДАІ), і всі починають читати діючі закони по-новому. "Перестройка", так би мовити, на ходу. І як можна після цього сприймати працівників МВС чи ДДАІ за нормальних адекватних людей?


Вернуться наверх
 Профиль  
Ответить с цитатой  
СообщениеДобавлено: 27 авг 2010, 15:31 
Не в сети
Прохожий

Зарегистрирован: 27 авг 2010, 15:18
Сообщений: 2
Здравствуйте! Столкнулся с такой проблемой: купил машину по доверке, не проверяя. На ней оказалось штрафов на 4500 грн. Пришло время проходить техосмотр. Утверждают, что пока я не оплачу штрафы, талон мне не выдадут. Имеют ли они на это право? Ведь штрафы весят не на самой машине, а на бывшем владельце (которого теперь не могу найти).
Оплачивать штрафы я однозначно не буду. Как их можно обойти? Один штраф 2008 года, а другой 2009.
Пожалуйсто, помогите! Заранее благодарен!


юзаем поиск и читаем Правила раздела


Вернуться наверх
 Профиль  
Ответить с цитатой  
СообщениеДобавлено: 27 авг 2010, 15:39 
Не в сети
Постоялец
Аватар пользователя

Зарегистрирован: 31 июл 2009, 10:23
Сообщений: 581
Откуда: г. Киев, Печерск
Авто: есть
Город: Киев
А что выписано ДВА штрафа общей суммой 4500 грн?
Если время не очень жмет:
1. Информационный запрос в ГАИ из темы о прохождении ТО.
2. Если ответят, что не разрешат, то сперва написал бы письмо в ГАИ с требованием убрать из базы Админпрактики данные о указанных штрафах на основании ст.303 КУпАП.
3. Не прокатит - в суд.

Если жмет, то сразу в суд с аналогичными требованиями + аргументация о том, что правонарушитель не Вы.


Вернуться наверх
 Профиль  
Ответить с цитатой  
СообщениеДобавлено: 27 авг 2010, 16:04 
Не в сети
Прохожий

Зарегистрирован: 27 авг 2010, 15:18
Сообщений: 2
Спасибо за ответ!
Да, два штрафа на сумму в 4500 грн: один за вождение в нетрезвом состоянии, а второй, по-моему, за просроченное ТО. Сделать нужно очень срочно, так как на машине я работаю и скоро пройдет срок прохождения нового ТО.
А если я просто соберу все документы и пойду проходить техосмотр, они меня не пропустят?


Вернуться наверх
 Профиль  
Ответить с цитатой  
СообщениеДобавлено: 27 авг 2010, 16:44 
Не в сети
Борец
Аватар пользователя

Зарегистрирован: 06 окт 2009, 15:01
Сообщений: 1614
Откуда: Николаев
У меня была почти та же тема, почитай здесь http://roadcontrol.org.ua/forum/viewtopic.php?f=45&t=1247 Будут вопросы - в личку.

_________________
Опыт- самый лучший учитель, но за свои уроки он берёт наивысшую цену.


Вернуться наверх
 Профиль  
Ответить с цитатой  
СообщениеДобавлено: 28 авг 2010, 07:43 
Не в сети
Постоялец

Зарегистрирован: 08 июн 2010, 16:48
Сообщений: 140
Авто: Aurora
Dimansh писал(а):


2 Dimansh: Суть в том, что эту статью себе распечатал и положил в машину. Во время второй беседы с ДПС всё это им три раза объяснял, на диктофон. Бесполезно. Им абсолютно наплевать на постанову КМУ и т.д., я ж писал. Как сказал ГАЕц, "Я выпишу протокол, а ты потом хоть в Европейский Суд..."
Потому и вопросы:
1) может кто-то уже обжаловал в суде незаконные штрафы за техосмотр, тогда выложите, будем прикладывать к искам, это же судебная практика.

2) какие ещё варианты поведения в таких ситуациях? Я например вижу как вариант вообще им не давать документы в руки.


Вернуться наверх
 Профиль  
Ответить с цитатой  
Показать сообщения за:  Сортировать по:  
Начать новую тему Ответить на тему  [ Сообщений: 836 ]  На страницу Пред.  1 ... 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35 ... 56  След.

Часовой пояс: UTC + 2 часа


Кто сейчас на форуме

Сейчас этот форум просматривают: Google [Bot] и гости: 6


Вы не можете начинать темы
Вы не можете отвечать на сообщения
Вы не можете редактировать свои сообщения
Вы не можете удалять свои сообщения
Вы не можете добавлять вложения

Найти:
Перейти: