Текущее время: 24 фев 2025, 23:28

Часовой пояс: UTC + 2 часа




Начать новую тему Ответить на тему  [ 1 сообщение ] 
Автор Сообщение
СообщениеДобавлено: 10 май 2012, 22:27 
Не в сети
Постоялец

Зарегистрирован: 04 дек 2009, 18:20
Сообщений: 477
Выдержка из мнения МВД по сабжу.

Повідомляємо, що правовими основами застосування вогнепальної зброї є Закони України ,,Про міліцію”, ,,Про оперативно-розшукову діяльність”, ,,Про організаційно-правові основи боротьби з організованою злочинністю”, Статут патрульно-постової служби міліції України, затверджений наказом МВС України від 28.07.1994 № 404 (зареєстрований в Міністерстві юстиції України 6 вересня 1994 року за N 213/423), та інші законодавчі та нормативно-правові акти.

Відповідно ст. 151 (Гарантії особистої безпеки озброєного працівника міліції) Закону України ,,Про міліцію” працівник міліції має право оголити вогнепальну зброю і привести її у готовність, якщо вважає, що в обстановці, яка склалася, можуть виникнути підстави для її застосування.

Частина 1 цієї статті дозволяє працівнику міліції вчасно підготуватися до припинення злочинних дій у випадках, коли обставини, що склалися, свідчать про те, що може виникнути потреба до застосування вогнепальної зброї.

Приведення вогнепальної зброї у готовність є попередженням про її застосування.

Зазначена стаття дає право працівникові міліції утримувати злочинця, правопорушника або особу, запідозрену у скоєнні злочину, на дистанції, більшій за ту, з якої можливе проведення нападу.

Спроба особи, яку затримує працівник міліції із вогнепальною зброєю в руках, наблизитись до нього, скоротивши при цьому визначену ним відстань, чи доторкнутись до зброї дають працівникові міліції право застосувати вогнепальну зброю.

Таким чином, працівник міліції в кожному конкретному випадку сам оцінює ступінь особистої небезпеки, інші обставини та визначає подальші дії до застосування зброї.

Стосовно терміну заборони наближатися до озброєного працівника міліції повідомляємо, що частина 2 ст. 151 надає право працівникові міліції встановлювати так звану ,,зону безпеки”, тобто утримувати особу, щодо якої можуть виникнути підстави застосування зброї, на певній відстані на період її затримання, перевірки документів та доставлення особи, яка затримана, у підрозділ міліції.


P.S. На исчерпывающий список условий применения ч.2 ст.15 ответ не претендует.


Вернуться наверх
 Профиль  
Ответить с цитатой  
Показать сообщения за:  Сортировать по:  
Начать новую тему Ответить на тему  [ 1 сообщение ] 

Часовой пояс: UTC + 2 часа


Кто сейчас на форуме

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и гости: 9


Вы не можете начинать темы
Вы не можете отвечать на сообщения
Вы не можете редактировать свои сообщения
Вы не можете удалять свои сообщения
Вы не можете добавлять вложения

Найти:
Перейти: