Управлінням УМВС України в Чернівецькій області підготовлено та розповсюджено серед особового складу Автоінспекції пам’ятку «Взаємодія працівника ДАІ в медіа».
У методичці, призначеній для практичного використання працівниками ДАІ під час спілкування з пресою, вміщено інформацію про головні засади інформаційної політики в державі, витяги з відомчих наказів про вдосконалення взаємодії органів внутрішніх справ із засобами масової інформації.
Матеріали довідника інформують про права і обов’язки журналіста і працівника правоохоронного органу, а також наголошують на тому, що міліціонер діє виключно у межах чинного законодавства, а журналіст — у межах того, що не заборонено законом. Пам’ятканагадує про головне завдання міліції — забезпечення особистої безпеки громадян, захист їхніх прав і свобод, законних інтересів, закликає працівників міліції не підводити своїх колег, поводитись гідно у будь-якій ситуації, не забувати, що від конкретних дій людини в погонах залежить довіра громадян до правоохоронного органу. Серед практичних порад — основні елементи інтерв’ю, реагування на звернення громадян, коментування подій, інші елементи цивілізованого спілкуванняз пресою. ВЫДЕРЖКИ: Співчуття: Співчувай потерпілим та їх родинам, не скупись на слова підтримки та допомоги. Факті: Розповідай достовірно про обставини того, що сталося; упевненно говори про зробленне міліцією (які задіяні сили та засоби). Чесність: Не бреши журналістам. Як що не володієш точною та повною інформацією, краще не доказати, ніж щось вигадати. Прозорість: Пояснюй людям, що робить міліція задля безпеки громадян, аби вони почувались захищеними. Презентація: Якщо інтерв*ю передбачає фото-відео зйомку, перед записом зверни увагу на свій зовнішній вигляд; продумай послідовність того, що говоритимеш, і на якому фоні відбуватиметься зйомка. Вот уже и журналистов причислили к людям. Осталось только людей причислить к людям и все у них получиться!
_________________ Продам секретные чертежи милицейского свистка.
|