Одеському міському голові О. О. Костусєву
******* ******* *******, який мешкає за адресою: м. Одеса, вул. *****ська, **, кв. **
Повідомлення
Шановний Олексію Олексійовичу!
Керуючись ст. 39 Конституції України та Рішенням Конституційного Суду України щодо її роз’яснення № 4-рп/2001 повідомляємо Вас про проведення пікету будівлі Міської клінічної лікарні № 1 за адресою: м. Одеса, вул. N-ська, *.
Пікетування пройде 28 лютого 2011 року з 12:00 до 13:00. Мета пікетування — привернення уваги громадськості до проблем безкоштовної медицини, та превентивний захід щодо недопущення приватизування закладів охорони здоров’я, які знаходяться в комунальній власності та у власності держави.
Орієнтовна кількість учасників — 40 осіб.
Відповідальна особа — ******* ******* *******; контактний телефон: (0**) ***-**-**.
Право громадян на проведення мирних зборів гарантовано частиною 1 статті 39 Конституції України: «Громадяни мають право збиратися мирно, без зброї й проводити збори, мітинги й походи, демонстрації, про проведення яких завчасно сповіщають органи виконавчої влади чи органи місцевого самоврядування».
Згідно частини 2 статті 39 Основного закону обмеження щодо реалізації цього права може встановлюватися судом відповідно до закону. Відповідного Закону України, який би регулював порядок проведення мирних зборів, Верховною Радою не прийнято, тож ці положення Конституції мають застосовуватися як норми прямої дії, як це прямо й однозначно визначив Конституційний Суд України у рішенні №4-рп/2001.
Указ Президії ВР СРСР «Про порядок організації й проведення зборів, мітингів, вуличних походів і демонстрацій у СРСР» не є нормативним актом, що має силу закону, оскільки відповідно до статті 3 Закону України «Про правонаступництво України», до ухвалення нових законів в Україні діють закони й інші акти, ухвалені Верховною Радою УРСР або Президією Верховної Ради УРСР. У той же час правонаступництва щодо актів Президії ВР СРСР закон не передбачає.
З повагою, *. *******
|