Есть закон. Но там только общее описание.
http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/239 ... 4122244136Цитата:
Стаття 17. Державна реєстрація смерті
1. Державна реєстрація смерті проводиться органом державної реєстрації актів цивільного стану на підставі:
1) документа встановленої форми про смерть, виданого закладом охорони здоров'я або судово-медичною установою;
2) рішення суду про встановлення факту смерті особи в певний час або про оголошення її померлою.
Это ты получил.
Цитата:
2. Заява про державну реєстрацію смерті подається не пізніше трьох днів з дня настання смерті або виявлення трупа, а в разі якщо неможливо одержати документ закладу охорони здоров'я або судово-медичної установи, - не пізніше п'яти днів.
3. Державна реєстрація смерті за заявою, поданою у строки, визначені частиною другою цієї статті, та до закінчення одного року з дня настання смерті, проводиться за останнім місцем проживання померлого, за місцем настання смерті чи виявлення трупа або за місцем поховання.
4. Державна реєстрація смерті проводиться за місцем проживання заявника у разі:
1) якщо заява надійшла після закінчення одного року з дня настання смерті;
2) встановлення у судовому порядку факту смерті;
3) звернення для реєстрації смерті особи, оголошеної судом померлою.
Конкретные правила по процедуре утверждены МинЮстом:
http://zakon3.rada.gov.ua/laws/show/z07 ... 3541458819Цитата:
5. Державна реєстрація смерті
Я не увидел в этом разделе никаких особенностей. Сказано, что в случае смерти изымается паспорт покойного. Но отсутствие паспорта не может являться причиной для отказа в выдаче свидетельства. В общем, почитай сам. Там много интересного.
Кроме прочего, там написано следующее:
Цитата:
Державна реєстрація смерті іноземців та осіб без громадянства проводиться на загальних підставах з дотриманням вимог чинного законодавства України. У цих випадках паспортні документи померлого невідкладно надсилаються до відділу державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції Міністерства юстиції України в Автономній Республіці Крим, головних територіальних управлінь юстиції в областях, містах Києві та Севастополі для подальшого направлення їх до Міністерства закордонних справ України або повертаються особі, яка супроводжує тіло померлої особи, про що в графі "Для відміток" актового запису про смерть робиться відповідна відмітка, яка засвідчується підписом цієї особи.
То есть, человек мог вообще не проживать в Украине. Поэтому отказ в выдаче свидетельства о смерти - произвол отдельных чиновников.