Чернівецька таксистка: Мене схопили, вдарили об машину і наділи наручники
Для Олени Свидюк робота у таксі - єдине джерело доходів для двох дітей та матері-пенсіонерки
Фото Олексія Микосянчика
Олена Свидюк каже, що до неї правоохоронці застосували силу, а інспектори запевняють, що діяли в межах закону
На жаль, вже звичним явищем є застосування сили до жінок, зокрема бійки у парламенті, кидання сніжками у депутаток, домашнє насильство тощо. До редакції звернулась жінка-таксист, яку, запевняє вона, правоохоронці незаконно затримали, відібрали права та автомобіль.
– Десь близько о 2 ночі 7 квітня взяла пасажирів. Не за викликом, а на дорозі на вулиці Руській. Відвезла їх на залізничний вокзал, а потім на вулицю Авангардну. Коли довозила до місця, позаду з’явилась машина ДАІ і посигналила, щоб я зупинилась, – розповідає про свої пригоди таксистка Олена Свидюк. – Зупинилась і вийшла з машини. До мене підійшов працівник ДАІ, але не представився, спитав, що за пасажири, поцікавився, чи все добре. Згодом попросив надати документи. Перевіривши їх, попросив пройти до їхньої машини.
Коли сіла до службового авто, він запитав, чи вживала спиртне. Відповіла, що ні. Тоді він попросив дихнути. Я і це зробила. Але йому здалось, що трохи є запах. І він сказав їхати на Миколаївську для огляду на вміст алкоголю у крові.
Жінка-водій каже, що її зупинили безпідставно, вона не була у стані алкогольного сп'яніння, а міліціонери порушували закон
Тоді, каже жінка, вона відмовилась і запропонувала скласти протокол на місці, де мала вказати, що не згодна із зупинкою тощо. Зрозуміло, що посвідчення водія вони не віддали.
Далі таксистка вийшла із машини і зателефонувала до міліції на "102", повідомивши про ситуацію. Вона розповіла, що у неї вилучили права, вимагають доправити до лікарні, на тому кінці дроту повідомлення записали, але за 40 хвилин ніхто так і не приїхав.
– За деякий час я постукала у ворота до знайомого, щоб той виніс води, бо дуже перенервувала і мені було погано. Коли тільки зайшла туди, за мною забігли двоє працівників ДАІ, схопили, порвали куртку, силоміць схопили за руки, вдарили об машину, надягнули наручники, посадили в машину і повезли на Миколаївську, – продовжує жінка. – Півтори години сиділа там, відмовляючись проходити експертизу, поки не приїдуть працівники міліції. Я заледве витягла телефон і зателефонувала знову до міліції. Сказала, що у мене болять руки, все затекло, а вони кажуть, що ДАІ також є представниками міліції. Врешті, повідомили, що міліція до ДАІ з проблемами не виїжджає, а виїжджає інспекція. Але їхніх співробітників також не було.
Зрештою, жінка відмовилась здавати аналізи на вміст алкоголю в крові. За її словами, вона хотіла спочатку написати скаргу на дії правоохоронців, аби ті пройшли експертизу разом із нею. Бо, здалось таксистці, вони також були у стані алкогольного сп’яніння.
Інспектори ДАІ склали протокол, в якому вказали, що жінка відмовилась проходити медичне освічення. Посадили до автівки та повезли на Заводську в управління ДАІ.
Уже звідти Олена Свидюк сама поїхала на Миколаївську, здала аналізи і отримала довідку, що була абсолютно тверезою. Згодом звернулась до прокуратури, де написала скаргу на працівників ДАІ. Також вона пройшла огляд, що має синці на тілі.
У ДАІ переконують, що діяли в рамках закону, а зупинили автомобіль, бо виникла підозра, що водій напідпитку.
– Водій автомобіля таксі відмовилась від медичного огляду на наявність алкоголю у крові. До неї були застосовані наручники, бо вона опиралась інспекторам ДАІ та здійснювала непокору їхнім вимогам, – розповідає старший інспектор УДАІ УМВС України в Чернівецькій області Іван Добровольський. – Однією із санкцій у такому разі є вилучення прав водія. Наші працівники діяли в рамках закону, а матеріали направили в суд, який ухвалюватиме рішення.
У прокуратурі запевняють, що ретельно перевірять цей випадок і дії як жінки-водія, так і працівників міліції.
– Буде проведено ретельну перевірку. Викличуть представників усіх сторін конфлікту. якщо знадобиться, витребуємо матеріали експертизи тілесних ушкоджень, чи був стан алкогольного сп’яніння, – запевнив прес-секретар прокуратури Чернівецької області Олександр Лебідь. – І лише після перевірки можна сказати, хто винний у цій ситуації.
Для Олени Свидюк робота в таксі - єдине джерело для існування, адже автомобіль, який зараз на штрафмайданчику, допомагає утримувати двох дітей та матір пенсіонерку.
Олексій МИКОСЯНЧИК
Написано как-то сумбурно,но думаю что женщина не пила бы за рулём,тем более что авто единственное средство для заработка на жизнь....Мусора снова накосячили,очень видно протокол был нужен,а женщина показалась лёгкой добычей...в последнее время участились случаи разводняка женщин-водителей..