Проигравший госорган должен предоставить отчет о выполнении судебного решения
Высший административный суд Украины информационным письмом от 9.01.2013 г. № 28/12/13-13 разъяснил отдельные аспекты применения ч. 1 ст. 267 КАС на основании п. 4 ч. 1 ст. 32 Закона «О судоустройстве и статусе судей».
Суд, который принял судебное решение по административному делу, согласно ч. 1 ст. 267 КАС, имеет право обязать субъекта властных полномочий, не в пользу которого принято судебное решение, подать в установленный судом срок отчет об исполнении судебного решения.
Такой срок указывается в резолютивной части постановления суда первой или апелляционной инстанции, а следовательно - установить судебный контроль за выполнением решения суд первой или апелляционной инстанции может при принятии постановления по делу.Такой контроль осуществляется судом первой инстанции путем обязательства предоставить отчет о выполнении судебного решения, рассмотрения представленного отчета на выполнение соответствующего постановления суда, а в случае непредставления такого отчета - установлением нового срока для представления отчета и наложением штрафа.
В случае обращения истца с заявлением об обязательстве ответчика представить отчет об исполнении судебного решения после принятия постановления по делу суд определением отказывает в удовлетворении такого заявления.
Цитата:
ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ
ЛИСТ
від 09.01.2013 р. N 28/12/13-13
Головам апеляційних адміністративних судів
У зв'язку з виникненням у судовій практиці питань, пов'язаних із застосуванням частини першої статті 267 Кодексу адміністративного судочинства України, на підставі пункту 4 частини першої статті 32 Закону України "Про судоустрій і статус суддів" Вищий адміністративний суд України повідомляє таке.
Відповідно до частини першої статті 267 Кодексу адміністративного судочинства України суд, який ухвалив судове рішення в адміністративній справі, має право зобов'язати суб'єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення.
Цій нормі кореспондують положення абзацу сьомого пункту 4 частини першої статті 163, абзацу п'ятого пункту 4 частини першої статті 207 названого Кодексу, згідно з якими у резолютивній частині постанови суду першої чи апеляційної зазначається встановлений судом строк для подання суб'єктом владних повноважень - відповідачем до суду першої інстанції звіт про виконання постанови, якщо вона вимагає вчинення певних дій.
Отже, встановити судовий контроль за виконанням рішення суб'єктом владних повноважень - відповідачем у справі суд першої чи апеляційної інстанції може під час прийняття постанови у справі.
Такий контроль здійснюється судом першої інстанції шляхом зобов'язання надати звіт про виконання судового рішення, розгляду поданого звіту на виконання постанови суду першої, апеляційної чи касаційної інстанцій, а в разі неподання такого звіту - встановленням нового строку для подання звіту та накладенням штрафу.
У разі звернення позивача із заявою про зобов'язання відповідача подати звіт про виконання судового рішення після прийняття постанови у справі суд ухвалою відмовляє у задоволенні такої заяви.
Цей лист пропонуємо довести до відома суддів місцевих та апеляційних адміністративних судів для врахування при здійсненні правосуддя.
Заступник Голови суду
М. Цуркан
Из этого следует, что либо в исковых требованиях, либо отдельным ходатайством нужно требовать от суда установить для ответчика (субъекта властных полномочий) срок для подачи в суд отчета об исполнении судебного решения. Главное это сделать до вынесения судом постановления, т.к. такой срок устанавливается в самом решении.