Предлагаю сюда выкладывать самые интересные обращения к министру. первый пошел....
Міністру внутрішніх справ
Захарченко Віталію Юрійовичу
01024, м. Київ, вул. Богомольця, 10
Громадянин Пацюк А.М. вул. Чернігівська, 62, кв.3
смт. Короп, Чернігівська обл.
від 04 квітня 2012 року
СКАРГА
на дії працівників Коропського РВ УМВС Чернігівської області
Приєднуюсь до численних та постійних скарг жителів Коропського району Чернігівської області і також заявляю – Коропський відділ внутрішніх справ на чолі з його керівником Корзюк С.В. повністю «погряз» в корупції. Наша міліція перетворилась на рекетирів 90-х і єдині завдання, що вона ставить перед собою це 1) «видоювати» кошти з місцевих підприємств, підприємців та простих громадян задля власної наживи; 2) мнимо «виконувати план» по адміністративних та кримінальних справах та їх розкриттю. Безвідмовними помічниками у цих справах як правило виступають такі працівники міліції як Пятенко, Тимошенко, Кириченко, і будь-які порушення з їх боку згладжуються. Прийшов п’яний на роботу – нічого, це він (вона) просто втомився, іди додому відпочинь. Наприклад дільничний смт. Короп Кириченко В.П., що має більше 10 доган, у травні 2011 року під час виконання службових обов’язків, в стані алкогольного сп"яніння, по формі, у кафе «Смак» вчинив порушення громадського порядку, поперевертав столи, продукти, чіплявся до відвідувачів – але згідно службового розслідування отримав лише догану. A два роки тому взагалі програв службовий мопед "Дельта" в карти. Ті працівники міліції, що не хочуть йти проти закону попадають в немилість, на їх плечах лежить весь тягар роботи, постійні чергування, не бачать своїх сімей, завжди виступають крайніми, при першій нагоді отримують догани, для виконання службових обов"язків ніколи не мають можливостями користуватись майном райвідділу (як то комп"ютори, ксероксна бумага, службовий транспорт і т.д.) і рано чи пізно не витримуючи змушені переводитись або звільнятись з роботи.
В т.ч.:
- Кожний суб’єкт підприємницької діяльності в нашому районі під примусом надає райвідділу міліції кошти на закупівлю пального по 20 літрів на місяць.
Нічого поганого в цьому б не було якби це було в добровільному порядку у вигляді благодійної допомоги та кошти дійсно йшли на виконання міліцією свої прямих зобов’язань, охорони громадського порядку та розкривання дійсних злочинів.
Натомість кошти йдуть в карман його керівництва, а слідчі та дільничні як їздили попутками або за власний кошт із заробітної плати так і їздять. Завідує у нашому райвідділі міліції цім прибутковим бізнесом Пятенко.
В нашому районі госпрозрахункових підприємств та підприємців більше 150. Майже кожний передає міліції кошти на бензин – але якщо перевірити наш райвідділ, я впевнений офіційно він не проводить жодної копійки.
Наприклад, я в силу виконання своїх трудових обов’язків дізнався, що моє підприємство, в якому я працюю, бачучи нецільове використання останнього часу вимагало офіційного звернення і 26.10.2011 р. отримало офіційний лист від керівника Коропського РВ УМВС Корзюка С.В. № 523, в якому останній визнає факт отримання міліцією протягом 4-х років бензину, посилається на тяжкий фінансовий стан міліції і просить в подальшому його виділення. Звичайно виділений бензин не був міліцією офіційно проведений.
Якщо наші міліціонери в якомусь випадку побоюються брати напряму, або з якогось подиву хтось запропонує бензин в натурі – вони пропонують оплатити його вартість до АЗС на ім’я керівника або його підлеглих, а потім просто забирають готівкові кошти.
Кожен житель району знає - мінімальна ставка, коли Ваш транспорт попав до міліції для мотоцикла - 10 літрів, для автомобіля - 20 л. бензину. Офіційна ж плата (штраф чи за штрафплощадку, незважаючи на заборону законодавством) сплачується окремо, і не обов"язково платити наприклад за стоянку, в багатьох випадках оплата йде за другі порушення.
А так, як правило, Пятенко без будь-яких заяв про надання благодійної допомоги забирає кожного разу таксу у 200 гривень. В окремих випадках беруть чеки про сплату до АЗС бензину.
Також загальновідомий факт вимагання Корзюком бензину з підприємця Кролевецького району зафіксований на телефон:
http://www.youtube.com/watch?v=u3F45phTCowЯ вже не говорю про те, якщо суб’єкт допустив порушення закону – для міліції це «клондайк». На все міліція дивиться з економічної точки зору. Ніхто не буде розслідувати справу, якщо на ній не можна погріти руки, натомість вовчою хваткою вчепляться там де порушника або потерпілого (немає значення) можна подоїти на гроші. Не заплатиш справу перекваліфікують з адміністративної в кримінальну.
До приклада у моєї колеги К. в нашому підприємстві два роки тому було викрадено телефон вартістю 1800 грн. Завдяки її наполегливості злочин якимось чином розслідувався і завдяки оператору мобільного зв’язку було встановлено, що телефон знаходиться в м. Конотоп у торгівця яка ходить по підприємствам та продає товари. Міліціонери сказали, що для того щоб далі проводити розслідування, проїхати в м. Конотоп, допитати та забрати телефон – необхідно 40 літрів бензину. К. відмовилась надавати кошти на бензин, і з того моменту майже два роки ні інформації, ні відповіді на подану заяву про злочин, ні телефону, ні осіб притягнених до відповідальності.
- Попутно наша міліція проводить розслідування злочинів. Тільки як правило не тих, що трапились (від вас не приймуть навіть заяви про злочин – наприклад крадіжки телефону, велосипеда чи курей з господарства), а тих, що вони самі сфабрикують і які підпадають під ознаки тяжких або середньої тяжкості. За такі їм і план, і премія, і зростання по службі.
Потрібно стільки то зберігання та реалізація наркотичних речовин – будуть, потрібні транспортні правопорушення – будуть, потрібно крадіжки – будуть, потрібно самогоноваріння – будуть (до речі як це не смішно, але кожна точка самогоноваріння платить «мзду» і все одно час від часу деякі проводять по адміністративній відповідальності, як кажуть для плану. Хоча як мені відомо депутати ВРУ розглядають законопроект про зняття взагалі відповідальності за самогоноваріння) і т.д.
Якщо підняти всі кримінальні та адміністративні справи розслідувані Коропською міліцією – то ми побачимо, що майже в половині з їх свідками та понятими виступають декілька одних і тих самих людей. Вони завжди поспівають і купити наркотиків чи самогону, і виступити понятими чи свідками, немає значення, що вони проживають в іншому місці, чи в цей час знаходились в іншому місці.
Схема фальсифікації та формування кримінальної справи давно вже відточена, а якщо хтось починає заперечувати завжди допоможуть побої, якщо хто багато говорить – то заднім числом можуть оформить опір працівнику міліції. Хочеш оскаржити дії міліції до суду – марно, там завжди підстрахує мати начальника міліції Корзюк Т.П., а твої відводи навіть не фіксуються протоколом судового засідання.
З моєї практики була навіть ситуація коли в один день громадянина Л. затримано, притягнуто до адміністративної відповідальності за перебування у стані сп"яніння у суспільному місці, за хуліганство і з 22.00 до ранку протримано у райвідділу міліції, що підтверджено журналом реєстрації та рапортом дільничного Кириченко. Але вказаний громадянин намагався захистити свої права, а тому додатково ще й отримав (як пізніше з’ясувалось) два протоколи за управління в той же день о 23.25 на вул. Горького транспортним засобом у стані сп’яніння та без документів, свідками як завжди виступили працівник даі та служби охорони при мвс. Те, що в цей час вказаний громадянин був затриманий та перебував у райвідділку нікого не зупинив.
Тобто постійно і сталий період в діях вказаних вище осіб Коропського РВ МВС ми спостерігаємо грубе порушення норм чинного права, попрання прав і свобод жителів Коропського району, дій, що підпадають під ознаки службових злочинів переслідуваних Кримінальним Кодексом та ЗУ «Про засади запобігання і протидії корупції».
На підставі вищевикладеного, керуючись Конституцією України, Кримінально процесуальним кодексом України, ЗУ «Про засади запобігання і протидії корупції», ЗУ «Про міліцію», ЗУ "Про звернення громадян",
ПРОШУ:
- розглянути дану скаргу по суті.
- перевірити правомірність діяльності Коропського РВ УМВС Чернігівської області.
- припинити корупцію та порушення законів з їх боку.
- винних осіб притягнути до відповідальності.
- надати правову оцінку того, чи підпадають під корупцію, корупційне правопорушення згідно ЗУ «Про засади запобігання і протидії корупції» те, що близькі особи (мати, син) Корзюки займають посади керівників районного відділу міліції та суду, постійно взаємодіють з цього приводу – як то розглядають кримінальні справи, виносять рішення про запобіжні заходи, про обшук і т.д.
- надати відповідь на запит та повідомити заявнику про результати розгляду скарги.
Пацюк А.М.
06 04 2012, 10:48
з 22.00 до ранку протримано у райвідділу міліції, що підтверджено журналом реєстрації та рапортом дільничного Кириченко. Але вказаний громадянин намагався захистити свої права, а тому додатково ще й отримав (як пізніше з’ясувалось) два протоколи за управління в той же день о 23.25 на
вообще обнаглели,страшный тандем милиция-суд.