Текущее время: 23 фев 2025, 01:22

Часовой пояс: UTC + 2 часа




Начать новую тему Ответить на тему  [ Сообщений: 19 ]  На страницу 1, 2  След.
Автор Сообщение
СообщениеДобавлено: 02 апр 2012, 10:34 
Не в сети
Постоялец
Аватар пользователя

Зарегистрирован: 07 июл 2011, 20:52
Сообщений: 315
Авто: Чорне
Город: Хмельницький
Цитата:
Захисником у кримінальному процесі може бути не лише адвокат!
"Європейський суд з прав людини підтвердив право "фахівця в галузі права", який не має адвокатського свідоцтва, виступати захисником у кримінальному процесі.

24 листопада 2011 року Європейський суд з прав людини (далі - Суд, ЄСПЛ) оприлюднив рішення у справі "Загородній проти України", яким встановлено, що недопуск в кримінальному процесі як захисника підсудного "фахівця в галузі права", який не має адвокатського свідоцтва, є порушенням права на справедливий суд, передбаченого пунктами 1 і 3 статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод. При цьому, суд наголосив, що така ситуація є несумісною із принципом правової певності, що, в свою чергу, є складовою принципу верховенства права.

Суд неодноразово зазначав, що право на справедливий судовий розгляд, гарантоване статею 6 § 1 Конвенції, повинно тлумачитися в світлі Преамбули Конвенції, яка проголошує верховенство права, при цьому одним з основних аспектів верховенства права є принцип юридичної певності.

Право на доступ до судів охоплює вимогу статті 6(1) стосовно судового процесу. Процесуальні вимоги самі по собі є недостатніми для встановлення повного змісту статті 6(1); це лише елементарні гарантії, такі самі як ті, що відрізняють судовий процес від інших способів визнання юридичного становища особи. Саме ці вимоги, у поєднанні з доступом до судів, становлять суть верховенства права. Гарантії будуть важити значно менше, якщо право доступу до них не буде складовою частиною статті 6(1). Рішення Європейського Суду з прав людини у справі «Голдер проти Сполученого Королівства»

Так, скаржник уклав угоду про надання правової допомоги у порушеній відносно нього кримінальній справі із юристом, який хоча і мав свою юридичну практику, проте не був адвокатом, у зв'язку з чим в подальшому обраного скаржником захисника не було допущено до подальшої участі в кримінальній справі.

Питання допуску в якості захисника в кримінальному процесі юриста, який не має адвокатського свідоцтва, є доволі проблемним та актуальним в правозахисній діяльності.

Згідно зі статею 59 Конституції України, кожен має право на правову допомогу та кожен є вільним у виборі захисника своїх прав.

Відповідно до статті 44 Кримінально-процесуального кодексу України, як захисники допускаються особи, які мають свідоцтво про право на заняття адвокатською діяльністю в Україні та інші фахівці у галузі права, які за законом мають право на надання правової допомоги особисто чи за дорученням юридичної особи. Такі ж вимоги ставляться до захисника свідка, запрошеного ним для надання правової допомоги під час допиту чи проведення інших слідчих дій за участю свідка.

Проте, незважаючи на законодавчо закріплене право фахівця галузі права на захист особи в кримінальному процесі, правоохоронні органи часто не допускають юристів без адвокатських посвідчень до участі в кримінальній справі ні в якості захисника підозрюваного (обвинуваченого, підсудного) , ні в якості захисника свідка, посилаючись, при цьому на частину другу статті 59 Конституції України, що встановлює, що для забезпечення права на захист від обвинувачення та надання правової допомоги при вирішенні справ у судах та інших державних органах в Україні діє адвокатура.

Рішенням Конституційного Суду України від 16.11.2000 р. N 13-рп/2000 визнано неконституційним положення частини першої статті 44 КПК, за яким обмежується право на вільний вибір підозрюваним, обвинуваченим і підсудним як захисника своїх прав, крім адвоката, іншого фахівця у галузі права, який за законом має право на надання правової допомоги особисто чи за дорученням юридичної особи. У справі "Загородній проти України" Європейський суд з прав людини посилається саме на це рішення Конституційного суду України. Навіть після внесення відповідних змін до статті 44 Кримінально-процесуального кодексу України, на практиці юристи без адвокатського свідоцтва не завжди допускаються до участі у справі як захисники.

Так, у вказаному рішенні Конституційний суд України визначив, що положення міжнародно-правових актів, що передбачають право кожного обвинуваченого захищати себе особисто або через вільно вибраного ним на власний розсуд захисника з-поміж юристів, які можуть надати ефективний правовий захист, відтворені у положеннях частини першої статті 59 Конституції України, які закріплюють право кожної фізичної особи на правову допомогу і право вільного вибору захисника з метою захисту від обвинувачення.

Положення частини другої статті 59 Конституції України про те, що для забезпечення права на захист від обвинувачення в Україні діє адвокатура, не може тлумачитись як право підозрюваного, обвинуваченого і підсудного вибирати захисником лише адвоката, тобто особу, яка має свідоцтво про право на заняття адвокатською діяльністю відповідно до Закону України "Про адвокатуру" від 19 грудня 1992 року.

Таким чином, Конституційний суд визначив принципи гарантії права на захист, які закріплені в міжнародно-правових актах, та відображені в статті 59 Конституції України. Суд розтлумачив, що захист підозрюваного (обвинуваченого, підсудного) не підлягає обмеженню лише особами, які є адвокатами, а таке обмеження, безумовно, є порушенням статті 59 Конституції України. При цьому, навіть за умови існування спеціального закону, таке обмеження не відповідає Конституції, тобто є незаконним.

При цьому, незважаючи на зазначене рішення Конституційного суду, у 2003 році Пленум Верховного суду України, виносить Постанову № 8 "Про застосування законодавства, яке забезпечує право на захист у кримінальному судочинстві", якою вказує, що при вирішенні питання про наявність у фахівців у галузі права повноважень на здійснення захисту в кримінальній справі належить також з'ясовувати, яким саме законом їм надано право брати участь у кримінальному судочинстві як захисникам. ВСУ визнає правильною практику тих судів, які за відсутності спеціального закону не допускають таких фахівців (юристів без адвокатського свідоцтва) до здійснення захисту в кримінальних справах, що по суті нівелює висновки Конституційного суду України щодо застосування статті 59 Конституції України, а як відомо, норми Конституції є нормами прямої дії.

Більше того, на момент прийняття названої Постанови Пленуму Верховного Суду України, набули чинності зміни до статті 44 Кримінально-процесуального кодексу України, який по своїй суті є законом та відповідно до якого як захисники допускаються особи, які мають свідоцтво про право на заняття адвокатською діяльністю в Україні, та інші фахівці у галузі права, які за законом мають право на надання правової допомоги особисто чи за дорученням юридичної особи.

При цьому, на нашу думку, положення статті 44 Кримінально-процесуального кодексу України "фахівці у галузі права, які за законом мають право на надання правової допомоги" не можна тлумачити як таке, що вимагає прийняття спеціального закону для можливості реалізації громадянами права на захисника в особі юриста, що не є адвокатом. Право особи на захисника, звісно, не є абсолютним, але, як зазначив Європейський суд з прав людини в інших рішеннях, в тому числі щодо України (Croissant v. Germany, 25 September 1992, рішення в справі "Шабельник проти України"), таке право може бути обмежено лише на підставі відповідності такої необхідності інтересам правосуддя, так, наприклад, як необхідність наявності у захисника вищої юридичної освіти.

Рішенням у справі "Загородній проти України", Європейський суд з прав людини встановив, що правова непевність щодо права на вільний вибір захисника в кримінальному процесі за відсутності відповідного спеціального закону є порушенням права особи на справедливий суд.

Таким чином, ЄСПЛ визначив, що неправильною є позиція, за якої особі, яка не є адвокатом, відмовляють в участі в кримінальній справі у якості захисника, посилаючись при цьому на відсутність спеціального закону, який надавав би йому таке право.

Відповідно до Закону України "Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини" виконанням рішення ЄСПЛ є, в числі іншого, вжиття заходів загального характеру, що є заходами, спрямованими на усунення зазначеної в Рішенні системної проблеми та її першопричини, зокрема: внесення змін до чинного законодавства та практики його застосування; внесення змін до адміністративної практики.

Таким чином, сподіваємось, що в найближчому майбутньому дана ситуація буде виправлена шляхом внесення змін до чинного законодавства або хоча б зміною усталеної правозастосовчої практики."

Всеукраинская сеть ЛІГА:ЗАКОН
http://mogpod.blox.ua/2012/01/Zahisniko ... ti-ne.html

__________________________________________________

У пошуку такої теми не знайшло, тому створив цю.

Маю по суті кілька питань, які авжеж вже розжовані, але документального підтвердження не знаходив.

У ситуації, коли є бажання допомогти будь-якому водію, чи там знайомому, брату, свату, під час спілкування з іДАІ, чим потрібно керуватись і чи потрібно бути юристом офіційно, мати якесь посвідчення/ліцензію?

Можна сказати що між мною і водієм (тим кого захищати) укладений усний договір, і що я є фахівцем у галузі права і тому "підпадаю" під ст.271 КУпАП:
Сообщение, не относящиеся к теме
Стаття 271. Захисник

У розгляді справи про адміністративне правопорушення можуть брати участь адвокат, інший фахівець у галузі права, який за законом має право на надання правової допомоги особисто чи за дорученням юридичної особи. Ці особи мають право знайомитися з матеріалами справи; заявляти клопотання; за дорученням особи, яка його запросила, від її імені подавати скарги на рішення органу (посадової особи), який розглядає справу, а також мають інші права, передбачені законами України.

Але чи це буде законно?
Що можна бути не адвокатом, це зрозуміло (тому якщо іДАІ питає чи я є адвокатом, можна ігнорувати його: адвокат - кримінальні справи, а це адмін.), але хто підпадає під тих "...які за законом мають право на надання правової допомоги..."?

І ще цікаво де прописано за юридичну/законну силу усного договору, в якому Кодексі чи Законі?

Авжеж рідко бачив, що іДАІ ігнорували "захисників", які намагались допомагати водіям, але все ж, чи можна виступати таким, не маючи юридичної освіти?
І якщо дивитись формально, то працівник ДАІ не має права (і я не маю обов`язка) пред`являти йому документ, який підтверджує те, що є фахівцем у галузі права.
Але і тут є свої камені, тому хотів би почути різні думки, або можливо якісь ст., НПА, якими ще можна керуватись у даних ситуаціях.


Вернуться наверх
 Профиль  
Ответить с цитатой  
СообщениеДобавлено: 02 апр 2012, 12:05 
Не в сети
Борец
Аватар пользователя

Зарегистрирован: 04 ноя 2010, 11:10
Сообщений: 8089
Авто: Даибахтунг
в отношениях ГАИ-водитель, я бы рекомендовал использовать это:
AnDruWa писал(а):
Згідно зі статею 59 Конституції України, кожен має право на правову допомогу та кожен є вільним у виборі захисника своїх прав.

Водитель должен заявить хероманту, что он руководствуется ст. 59 Конституции Украины,
а ст. 271 КУпАП пусть херомант свернет в трубочку и засунет себе в очко!

_________________
Если ДК по пути с ВО "Сволотой" (и прочей политической хернёй),
ТО МНЕ НЕ ПО ПУТИ!

пока ситуация не прояснится - объявляю забастовку!


Вернуться наверх
 Профиль  
Ответить с цитатой  
СообщениеДобавлено: 02 апр 2012, 12:20 
Не в сети
Постоялец
Аватар пользователя

Зарегистрирован: 07 июл 2011, 20:52
Сообщений: 315
Авто: Чорне
Город: Хмельницький
З однієї сторони все правильно, а якщо ще й взяти на озброєння примітку з Клопотання про надання права на захист (у пам'ятці), а саме:
Цитата:
"Розгляд справи про адміністративне правопорушення без надання можливості реалізації права на правову допомогу та вибору захисника прав тягне за собою визнання Постанови у справі незаконною з наступним її скасуванням та притягненням особи, що її винесла, до відповідальності за умисні завідомо незаконні дії."

І якщо іДАІ відмовить у наданні цього права, то .. то зрозуміло, що буде.

А з іншої сторони, якщо іДАІ спитає, чи маю я право надавати правову допомогу згідно чинного законодавства? То тут вже впирається знову у того "фахівця у галузі права".

Тобто, ст.59 Конституції каже, що я маю право на захист, а ось чи той кого я прошу захисту має право надати мені такий захист (якщо він не юрист навіть) - ось це цікаво :roll:


Вернуться наверх
 Профиль  
Ответить с цитатой  
СообщениеДобавлено: 02 апр 2012, 12:53 
Не в сети
Борец
Аватар пользователя

Зарегистрирован: 04 ноя 2010, 11:10
Сообщений: 8089
Авто: Даибахтунг
AnDruWa
Конституция дает право гражданину СВОДНО выбрать себе защитника.
Вот я выбрал его и хочу, чтобы он защищал меня - пусть рыло опровергнет конституцию.
А вообще это безусловно "качели" - тут выиграет тот, кто будет наглее!

_________________
Если ДК по пути с ВО "Сволотой" (и прочей политической хернёй),
ТО МНЕ НЕ ПО ПУТИ!

пока ситуация не прояснится - объявляю забастовку!


Вернуться наверх
 Профиль  
Ответить с цитатой  
СообщениеДобавлено: 02 апр 2012, 13:01 
Не в сети
Постоялец
Аватар пользователя

Зарегистрирован: 07 июл 2011, 20:52
Сообщений: 315
Авто: Чорне
Город: Хмельницький
Зрозумів, тоді будемо стояти на своєму!)

А ще, щодо законності усного договору, то ось що знайшов у ЦК:
Цитата:
Стаття 639. Форма договору

1. Договір може бути укладений у будь-якій формі, якщо вимоги щодо форми договору не встановлені законом.

2. Якщо сторони домовилися укласти договір у певній формі, він вважається укладеним з моменту надання йому цієї форми, навіть якщо законом ця форма для даного виду договорів не вимагалася.


Вернуться наверх
 Профиль  
Ответить с цитатой  
СообщениеДобавлено: 02 апр 2012, 13:03 
Не в сети
Борец
Аватар пользователя

Зарегистрирован: 04 ноя 2010, 11:10
Сообщений: 8089
Авто: Даибахтунг
AnDruWa
советую к этой теме подключить artobstrel - у него всегда хорошая аргументация.

_________________
Если ДК по пути с ВО "Сволотой" (и прочей политической хернёй),
ТО МНЕ НЕ ПО ПУТИ!

пока ситуация не прояснится - объявляю забастовку!


Вернуться наверх
 Профиль  
Ответить с цитатой  
СообщениеДобавлено: 03 апр 2012, 00:08 
Не в сети
Борец
Аватар пользователя

Зарегистрирован: 17 фев 2011, 17:04
Сообщений: 12501
Авто: ушатал
Город: Киев
Пытался тут один спросить, кто такой "фахівець у галузі права", но КС его послал. Если хотите себя занять, то читайте Шпака или 1-й юридический форум, например.

Если коротко, то понятие "фахівець у галузі права, який за законом має право на надання правової допомоги" никаким законом не определено. Юристы выкручиваются просто — заключают договор с СПД, который по КВЕД может оказывать правовые услуги. Как я понял, чаще всего это срабатывает.

Аргумент "Друг Петя мой защитник потому что я его об этом попросил" работает в странах с нормальным правосудием, в число которых Украина не входит. Как справедливо заметил KotykPooh, гаишника этим конечно можно загрузить, но при попытке Пети представлять интересы своего друга в суде, вероятность быть посланным вслед за Артуром Меружановичем Костаняном стремится к единице.


Вернуться наверх
 Профиль  
Ответить с цитатой  
СообщениеДобавлено: 03 апр 2012, 00:31 
Не в сети
Борец
Аватар пользователя

Зарегистрирован: 02 дек 2010, 18:32
Сообщений: 1039
Авто: Москалик
Город: Волинь
Цікава тема,схиляюсь до ст.59,і усного договору,цитуєм ст. 271 КУпАП і сміло допомагає куму,брату,свату...
і діло до суда точно не дійде...
головне зафіксувати порушення при складанні адмін матеріалу...


Вернуться наверх
 Профиль  
Ответить с цитатой  
СообщениеДобавлено: 03 апр 2012, 05:36 
Не в сети
Борец
Аватар пользователя

Зарегистрирован: 06 окт 2009, 15:01
Сообщений: 1614
Откуда: Николаев
Интересная тема! :)
По-моему, судебной реформой, которая "покращала" судьбу водителей-жалобщиков и отменила апелляцию, внесены так же изменения в назначении защитников. Если раньше это можно было провести просто заявлением под протокол в зале суда, то теперь только доверенность! Не у каждого есть 150 грн на эту бумажку :(

_________________
Опыт- самый лучший учитель, но за свои уроки он берёт наивысшую цену.


Вернуться наверх
 Профиль  
Ответить с цитатой  
СообщениеДобавлено: 03 апр 2012, 09:07 
Не в сети
Постоялец
Аватар пользователя

Зарегистрирован: 07 июл 2011, 20:52
Сообщений: 315
Авто: Чорне
Город: Хмельницький
artobstrel
Дякую, будемо "займати" себе по трохи.

А якщо не бути адвокатом, а тим більше юристом, то на рахунок: виступати захисником кума, брата, свата у суді - авжеж шансів немає, а ось "на дорозі", то напевне найоптимальнішим буде поєднання, як вказав Scorpion4uk: ст. 59 КУ + усний договір (ст.639 ЦК) + ст. 271 КУпАП (враховуючи, що: "понятие "фахівець у галузі права, який за законом має право на надання правової допомоги" никаким законом не определено" (с) artobstrel) ну і + авжеж "підвішаний язик" :) : ["...тут выиграет тот, кто будет наглее!"... (с) KotykPooh]


Вернуться наверх
 Профиль  
Ответить с цитатой  
СообщениеДобавлено: 20 апр 2012, 00:43 
Не в сети
Прохожий
Аватар пользователя

Зарегистрирован: 05 апр 2012, 13:51
Сообщений: 8
Откуда: Киев
Авто: lanser
Город: Киев
AnDruWa писал(а):
Зрозумів, тоді будемо стояти на своєму!)

А ще, щодо законності усного договору, то ось що знайшов у ЦК:
Цитата:
Стаття 639. Форма договору

1. Договір може бути укладений у будь-якій формі, якщо вимоги щодо форми договору не встановлені законом.

2. Якщо сторони домовилися укласти договір у певній формі, він вважається укладеним з моменту надання йому цієї форми, навіть якщо законом ця форма для даного виду договорів не вимагалася.


Извините не там искали


Стаття 271 Кодексу про Адміністративні правопорушення України - Захисник

У розгляді справи про адміністративне правопорушення можуть
брати участь адвокат, інший фахівець у галузі права, який за
законом має право на надання правової допомоги особисто чи за
дорученням юридичної особи. Ці особи мають право знайомитися з
матеріалами справи; заявляти клопотання; за дорученням особи, яка
його запросила, від її імені подавати скарги на рішення органу
(посадової особи), який розглядає справу, а також мають інші
права, передбачені законами України.

Повноваження адвоката на участь у розгляді справи
посвідчуються ордером, що його видає адвокатське об'єднання, або
відповідною довіреністю на ведення справи.

Т.е. для представления интересов лица привлекаемого к административной ответственности должен быть ордер или доверенность.

Для каждого вида судопроизводства свои требования к защитникам например:
Уголовное судопроизводство защитник, - адвокат или специалист в области права, кроме этого может быть защитниками близкие родственники мать, отец, брат, сестра.
Стаття 44. Захисник

Захисником є особа, яка в порядку, встановленому законом,
уповноважена здійснювати захист прав і законних інтересів
підозрюваного, обвинуваченого, підсудного, засудженого,
виправданого та надання їм необхідної юридичної допомоги при
провадженні у кримінальній справі.

Як захисники допускаються особи, які мають свідоцтво про
право на заняття адвокатською діяльністю в Україні та інші фахівці
у галузі права, які за законом мають право на надання правової
допомоги особисто чи за дорученням юридичної особи. У випадках і в
порядку, передбачених цим Кодексом, як захисники допускаються
близькі родичі обвинуваченого, підсудного, засудженого,
виправданого, його опікуни або піклувальники.

Гражданское судопроизводство представитель, - адвокат, любой юрист или вообще лицо без юридического образования.
Стаття 38. Участь у справі представника

1. Сторона, третя особа, особа, яка відповідно до закону
захищає права, свободи чи інтереси інших осіб, а також заявники та
інші заінтересовані особи в справах окремого провадження (крім
справ про усиновлення) можуть брати участь у цивільній справі
особисто або через представника.

Стаття 40. Особи, які можуть бути представниками

1. Представником у суді може бути адвокат або інша особа, яка
досягла вісімнадцяти років, має цивільну процесуальну дієздатність
і належно посвідчені повноваження на здійснення представництва в
суді, за винятком осіб, визначених у статті 41 цього Кодексу.

Этот список можно продолжать все зависит от того какое судопроизводство интересует конкретно.

_________________
Незнание законов не освобождает от ответственности, но быстро освобождает карман.


Вернуться наверх
 Профиль  
Ответить с цитатой  
СообщениеДобавлено: 20 апр 2012, 01:03 
Не в сети
Прохожий
Аватар пользователя

Зарегистрирован: 05 апр 2012, 13:51
Сообщений: 8
Откуда: Киев
Авто: lanser
Город: Киев
Влад писал(а):
Интересная тема! :)
По-моему, судебной реформой, которая "покращала" судьбу водителей-жалобщиков и отменила апелляцию, внесены так же изменения в назначении защитников. Если раньше это можно было провести просто заявлением под протокол в зале суда, то теперь только доверенность! Не у каждого есть 150 грн на эту бумажку :(


На представление интересов в суде доверенность можно заверить по месту работы, проживания и. т. д. зачем платить 150 гривен? :lol:

Стаття 42. Документи, що посвідчують повноваження
представників

1. Повноваження представників сторін та інших осіб, які
беруть участь у справі, мають бути посвідчені такими документами:

1) довіреністю фізичної особи;

2) довіреністю юридичної особи або документами, що
посвідчують службове становище і повноваження її керівника;

3) свідоцтвом про народження дитини або рішенням про
призначення опікуном, піклувальником чи охоронцем спадкового
майна.

2. Довіреність фізичної особи повинна бути посвідчена
нотаріально або посадовою особою організації, в якій довіритель
працює, навчається, перебуває на службі, стаціонарному лікуванні
чи за рішенням суду, або за місцем його проживання.

3. Довіреність від імені юридичної особи видається за
підписом посадової особи, уповноваженої на це законом, статутом
або положенням, з прикладенням печатки юридичної особи.

4. Повноваження адвоката як представника можуть також
посвідчуватись ордером, який виданий відповідним адвокатським
об'єднанням, або договором. До ордера адвоката обов'язково
додається витяг із договору, у якому зазначаються повноваження
адвоката як представника або обмеження його прав на вчинення
окремих процесуальних дій. Витяг засвідчується підписом сторін
договору.

_________________
Незнание законов не освобождает от ответственности, но быстро освобождает карман.


Вернуться наверх
 Профиль  
Ответить с цитатой  
СообщениеДобавлено: 29 мар 2013, 02:33 
Не в сети
Постоялец
Аватар пользователя

Зарегистрирован: 03 ноя 2009, 20:02
Сообщений: 200
Откуда: г-г Севастополь
Авто: Aveo
Город: Севастополь
Вопрос:
Каким образом до сих пор "живет" неконституционная статья 268?

_________________
Помощь в любое время при общении с ГАИ. По Севастополю могу подъехать (050)2977166 Владимир
Памятка "Как вести себя с ГАИ": tinyurl.com/pamyatka-gai
Мои ролики: http://www.youtube.com/view_play_list?p=EF5A02FC74604987


Вернуться наверх
 Профиль  
Ответить с цитатой  
СообщениеДобавлено: 29 мар 2013, 07:55 
Не в сети
Постоялец
Аватар пользователя

Зарегистрирован: 07 фев 2013, 22:01
Сообщений: 122
Авто: BMW 530D E60 LT
Город: Борисполь
Специалист в области права - это подтверденное высшее юридичиское образование. Это из судебной практики.


Вернуться наверх
 Профиль  
Ответить с цитатой  
СообщениеДобавлено: 29 мар 2013, 17:59 
Не в сети
Постоялец
Аватар пользователя

Зарегистрирован: 13 окт 2010, 00:37
Сообщений: 918
Авто: ровер
Город: місто троянд
Цитата:
Если раньше это можно было провести просто заявлением под протокол в зале суда, то теперь только доверенность! Не у каждого есть 150 грн на эту бумажку

В начале марта пришлось делать у нотариуса доверенность на представление интересов в суде (уж очень хотелось выиграть апелляцию), так вот обошлось это 200+34+комиссия банка. В связи с этим возникает вопрос : - Можно ли отнести это к судебным расходам и требовать компенсации с госбюджета в случае выигрыша дела?

_________________
Борітеся — поборете!
Вам бог помагає!
За вас правда, за вас слава
І воля святая!


Вернуться наверх
 Профиль  
Ответить с цитатой  
Показать сообщения за:  Сортировать по:  
Начать новую тему Ответить на тему  [ Сообщений: 19 ]  На страницу 1, 2  След.

Часовой пояс: UTC + 2 часа


Кто сейчас на форуме

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и гости: 27


Вы не можете начинать темы
Вы не можете отвечать на сообщения
Вы не можете редактировать свои сообщения
Вы не можете удалять свои сообщения
Вы не можете добавлять вложения

Найти:
Перейти: