Правоохоронці хочуть зібрати відбитки пальців дітей, пасмо їхнього волосся і навіть паролі в соцмережах у так звану батьківську картку.
Про це повідомляє у четвер 5 канал.
Зразок такого документа презентували в Івано-Франківську.
Він, на переконання міліціонерів, допоможе швидко розшукати дитину у разі такої потреби.
Заводити батьківську картку дитині чи ні - справа добровільна, запевняють у МВС.
У документі буде фото дитини, детальний опис кольору очей, родимок та інших особливих прикмет. А ще є спеціальні місця: де буде пасмо волосся, для подальшого аналізу ДНК, і відбитки пальців. Пропонують вписати навіть особисті паролі в соцмережах, якими користуються школярі.
Усі дані до документа вводитимуть тільки за згоди батьків. Така картка, пояснюють правоохоронці, допоможе знайти дитину, якщо виникне така потреба.
У міліції аргументують необхідність такої картки тим, що на Прикарпатті з початку 2013 року у розшуку були понад 20 неповнолітніх, які самі пішли з дому. Серед них - діти не лише з неблагополучних сімей, а й із заможних родин.
"Батьки працюють на престижних посадах . Їхні діти, не маючи спілкування вдома тікають. Ми по 3-4 доби розшукуємо таких дітей в Луганську, в Мелітополі, в Одесі. Вони з грошима мають по 1000 доларів", - зазначає начальник управління освіти МВК Наталія Микула.
При цьому жодної гарантії захисту інформації міліція не дає. Про те, щоб дані не потрапили до чужих рук - мають дбати батьки, які зберігатимуть ці картки удома.
"Лише коли вони потрапляють до органів внутрішніх справ. Лише тоді вони є користувачами персональних даних і відповідальні за те, щоб ця інформація не розійшлася", - пояснює начальник Управління кримінальної міліції у справах дітей МВС Олексій Лазаренко.
Цей проект в Івано-Франківську впроваджуватимуть упродовж року у 5-ти школах міста. Якщо задум буде вдалим, пропонуватимуть такі картотеки по всій Україні.