Текущее время: 16 ноя 2024, 14:36

Часовой пояс: UTC + 2 часа




Начать новую тему Ответить на тему  [ Сообщений: 4 ] 
Автор Сообщение
СообщениеДобавлено: 03 май 2013, 13:10 
Не в сети
Борец
Аватар пользователя

Зарегистрирован: 22 июл 2011, 19:58
Сообщений: 7283
Откуда: Из рейда
Авто: Kellys Viper 50
Город: Киев-Мариуполь
2012 год стал рекордным по количеству нарушений прав журналистов в Украине

В Украине в 2012 год стал рекордным по количеству нарушений прав журналистов - 324 случая, говорится в отчете Института массовой информации.

Эксперты констатируют, что это наибольшее количество зафиксированных нарушений за последние 10 лет. Как сообщили Корреспондент.biz в ИМИ, такую ​​тенденцию они связывают с безнаказанностью представителей власти и политических деятелей, которые применяют всевозможные способы давления, даже физическую силу, чтобы помешать украинским журналистам честно и добросовестно выполнять свою профессиональную деятельность.

Ярким явлением, по их мнению, был проект закона о клевете, автором которого стал член Национального союза журналистов Украины, народный депутат Виталий Журавский.

Кроме этого, парламентские выборы (предвыборная кампания и период установления результатов голосования) показали, что игроки политической сцены, особенно пользующиеся поддержкой властей, грубо попирают право журналиста на получение и распространение общественно важной информации.

В то же время они коррумпируют редакторов размещением заказных оплаченных материалов - "джинсы", выяснили специалисты. По данным ИМИ, даже в период президентских выборов 2004 года (Оранжевой революции) и последующих выборов, не было зафиксировано такого произвола властей в отношении представителей СМИ.

В целом эксперты в 2012 году зафиксировали 324 случая нарушений прав журналистов, из них: нарушения, аресты, задержания - 6; избиения, нападения, угрозы - 40; препятствование выполнять профессиональные обязанности, цензура - 180; экономическое, политическое, непрямое давление - 43; судебные иски к СМИ и журналистам - 50; судебные исков от СМИ и журналистов - 5.

В 2012 году наблюдалось усиление цензуры в общенациональных и местных изданиях, считают в ИМИ. Мониторинги прессы, интернет-изданий и телевидения, который проводят общественные организации показали систематическое одностороннее освещение событий в СМИ и замалчивание общественно важных тем, выгодных власти.

В отчете также говорится, что прошедший год стал годом продолжения монополизации информационного пространства в руках людей, приближенных к власти, а также "таблоидизации" эфира. В этой связи специалисты напоминают, что существенный резонанс получили факты отключения кабельными сетями независимого телеканала ТВi.

Как сообщалось, за несколько недель до того, Налоговая инспекция начала внеплановую проверку телеканала, что рассматривалось общественностью как попытка давления, поскольку уже было объявлено о моратории на проверки СМИ в предвыборный период.
Изображение
Стремительное увеличение количества нарушений прав журналистов наблюдалось накануне выборов в Верховную Раду Украины, выяснили эксперты. Так, по их данным, если в августе, первого месяца предвыборной кампании, было зафиксировано 39 таких случаев, то уже в сентябре - 60, а в октябре - 85, причем большинство из этих нарушений были непосредственно связаны с парламентскими выборами и / или осуществлялись кандидатами в народные депутаты.

Стоит отметить, что в 2012 году было возбуждено 6 уголовных дел по ст. 171 Уголовного кодекса Украины (препятствование законной профессиональной деятельности журналистов), что является рекордным числом за все годы независимости. При этом наказание несет, в среднем, только каждый 20-й нарушитель прав журналистов.

Напомним, что сегодня отмечается Всемирный день свободы прессы - международный праздник, отмечаемый в странах Организации Объединенных Наций 3 мая с 1992 года. Этот день призван напомнить обществу, что журналисты, выполняя свою миссию, зависят только от читателя и телезрителя, и давление со стороны власти является недопустимым.

Напомним, что Правозащитная организация Freedom House традиционно 1 мая обнародовала отчет о состоянии свободы прессы в мире. Как выяснил Корреспондент.biz, согласно отчету, ситуация в Украине за прошлый год ухудшилась, уровень свободы прессы приблизился к показателю "несвободный" балансируя в хвосте списка "частично свободных" стран. Среди них наша страна разделяет 131-е место с Южным Суданом и Замбией.

http://korrespondent.net/business/mmedi ... ine-otchet

_________________
Изображение

Кому-то дано превращать воду в вино, а кому-то - только кислород в углекислый газ и пищу в говно. © Noize MC.
Сообщение, не относящиеся к теме
Изображение


Вернуться наверх
 Профиль  
Ответить с цитатой  
СообщениеДобавлено: 03 май 2013, 16:53 
Не в сети
Борец
Аватар пользователя

Зарегистрирован: 08 фев 2011, 18:59
Сообщений: 3099
Як то кажуть
"спасибі мешканцям донбасу за президента ананаса" :lol: :lol: :lol:


Ще по цій темі:
Цитата:
Оприлюднено рейтинг найбільш небезпечних для журналістів країн
Міжнародна неурядова організація Комітет із захисту журналістів представила вчора, напередодні Всесвітнього дня свободи преси, свій щорічний рейтинг найбільш небезпечних для журналістів країн за 2012 рік.

Сообщение, не относящиеся к теме
Цитата:
Про це повідомляється в прес-релізі на сайті комітету.

До рейтингу внесені 12 країн, які ранжовані у в порядку поліпшення ситуації щодо «Індексу безкарності». Цей показник є відношенням нерозкритих вбивств журналістів до одного мільйона загального населення держави. Як пояснюється в прес-релізі «Клмітету із захисту журналістів», вбивство вважається нерозкритим, якщо по ньому не виносилося обвинувальних вироків.

В оприлюдненому рейтингу відсутня Україна, Росія ж займає дев’яте місце. «Індекс безкарності» для Росії склав 0,099: 14 вбивств на 141,9 мільйона жителів. Торік Росія займала той самий рядок у рейтингу. У доповіді наголошується, що на позиції РФ не вплинуло часткове розкриття вбивства журналістки «Нової газети» Анни Політковської.

На думку авторів дослідження, майже під повним контролем держави у Росії перебувають телебачення, радіо і преса. При цьому залежність від Кремля видань, які перебувають у приватній власності, у 2012 році збільшилася через падіння доходів від реклами і необхідності працювати з державними рекламними агентствами.

До рейтингу внесені наступні країни:

1 місце – Ірак. За 93 вбивств журналістів, скоєних за останні десять років, не був винесений жоден обвинувальний вирок. Переважна більшість жертв – 95% – місцеві журналісти. Коефіцієнт безкарності: 2.818 нерозкритих вбивств журналістів на мільйон жителів. Торік Ірак так само займав 1-е місце з коефіцієнтом 2.906.

2 місце – Сомалі. У 2012 році ця країна з довгою історією злочинів проти представників ЗМІ досягла рекордного показника за кількістю вбивств журналістів – 12, вбивства ще 23 журналістів залишаються нерозкритими. Коефіцієнт безкарності: 2.396 нерозкритих вбивств журналістів на мільйон жителів. У минулому році країна займала 2-е місце з коефіцієнтом 1.183.

3 місце – Філіпіни. 55 вбивств журналістів, що відбулися за останнє десятиліття, залишилися нерозкритими. 0.580 нерозкритих вбивств журналістів на мільйон жителів.

Торік країна займала 3-е місце з коефіцієнтом 0.589.

4 місце – Шрі-Ланка. Навіть через чотири роки після закінчення громадянської війни влади країни не проявляє інтересу до порушення справ проти виконавців 9 вбивств журналістів, скоєних за останнє десятиліття. Коефіцієнт безкарності: 0.431 нерозкритих вбивств журналістів на мільйон жителів. У минулому році країна займала 4-е місце з коефіцієнтом 0.431.

5 місце – Колумбія. Ця країна, колись колишня найнебезпечнішим місцем для журналістів у світі, останнім часом демонструє стабільне поліпшення в цьому відношенні. З 2010 року жоден журналіст в Колумбії не був убитий у зв’язку з професійною діяльністю. Коефіцієнт безкарності: 0.171 нерозкритих вбивств журналістів на мільйон жителів. У минулому році країна займала 5-е місце з коефіцієнтом 0.173.

6 місце – Афганістан. Жоден журналіст не був убитий в Афганістані з 2008 року, але за останні десять років влада ніяк не просунулися в переслідуванні підозрюваних по 5 нерозкритих справах. Коефіцієнт безкарності: 0.142 нерозкритих вбивств журналістів на мільйон жителів. Торік країна займала 6-е місце з коефіцієнтом 0.145.

7 місце – Мексика. За останні десять років нерозкритими залишилися 15 вбивств журналістів, причому більшість цих злочинів приписується виконавцям, безпосередньо пов’язаним з мексиканськими злочинними картелями, або корумпованим поліцейським і урядовим чиновниками. Коефіцієнт безкарності: 0.131 нерозкритих вбивств журналістів на мільйон жителів. У минулому році країна займала 8-е місце з коефіцієнтом 0.132.

8 місце – Пакістан. Нездатність пакистанської влади притягнути до відповідальності хоча б одного підозрюваного з 23 вбивств журналістів, скоєних за останні десять років, пересунула цю країну в Індексі на два пункти вгору. Коефіцієнт безкарності: 0.130 нерозкритих вбивств журналістів на мільйон жителів. Торік країна займала 10-е місце з коефіцієнтом 0.109.

9 місце – Росія. Росія, де з 2003 року нерозкритими залишаються 14 вбивств співробітників ЗМІ, займає дев’яте місце в Індексі. Найменш захищеними в останні роки були журналісти на Північному Кавказі. Коефіцієнт безкарності: 0.099 нерозкритих вбивств журналістів на мільйон жителів. У минулому році Росія займала 9-е місце з коефіцієнтом 0.113.

10 місце – Бразилія. Найбільш вразливими виявляються бразильські регіональні репортери, що працюють в тіні національних ЗМІ в провінції, де правоохоронні органи слабкі або корумповані. Коефіцієнт безкарності: 0.046 нерозкритих вбивств журналістів на мільйон жителів. У минулому році країна займала 11-е місце з коефіцієнтом 0.026.

11 місце – Нігерія. Ця країна, де нерозкритими залишаються 5 вбивств, знаходиться на другому місці за рівнем безкарності в Африці, поступаючись тільки Сомалі. Особливо вразливі журналісти, які висвітлюють діяльність екстремістської мусульманської угруповання «Боко Харам». Коефіцієнт безкарності: 0.031 нерозкритих вбивств журналістів на мільйон жителів.Торік Нігерія в Індекс не входила.

12 місце – Індія. Не винесені обвинувальні вироки у справах 6 журналістів, убитих за їхні репортажі про місцеву політику, корупції та злочинності. Коефіцієнт безкарності: 0.005 нерозкритих вбивств журналістів на мільйон жителів. У минулому році Індія займала 12-е місце з коефіцієнтом 0.005.

При підрахунку враховувалися тільки ті злочини, які були скоєні з 1 січня 2003 року по 31 грудня 2012 року. Йдеться про вбивства, що скоєні як помста за професійну діяльність. Країни, де таких злочинів налічується менше п’яти, до списку не потрапили.

Як повідомляла «Телекритика», Україна за рівнем свободи за минулий рік поділила 131-133-тє місця із Замбією і Південним Суданом серед 197 досліджених країн і територій і ледве втрималася в категорії «частково вільних», повідомляє «Телекритика».

http://zik.ua/ua/news/2013/05/03/407138

Цитата:
Путін та Лукашенко знову у списку ворогів свободи преси
Міжнародна організація «Репортери без кордонів» до Всесвітнього дня свободи преси 3 травня оприлюднила новий список найбільших ворогів свободи преси у світі. Українці до нього не потрапили.

Сообщение, не относящиеся к теме
Про це повідомляє Телекритика.

До спису ворогів преси увійшли чотири десятки політиків, злочинних угруповань та екстремістських організацій, які переслідують незалежних журналістів та намагаються незаконними методами приборкати свободу слова. З європейського континенту до цьогорічного списку ворогів свободи преси потрапили переважно політичні лідери з пострадянських країн. Серед них президенти Росії Володимир Путін та Білорусі Олександр Лукашенко.

Також титул «ворог свободи преси» нині, як і в минулому, отримали президенти Азербайджану, Казахстану, Туркменістану та Узбекистану, а також Чечні.

Західна Європа представлена у переліку «ворогів» італійськими мафіозними угрупованнями «Каморра», «Коза ностра», «Ндрангєта» та «Сакра Корона Уніта».

Список доповнився «Братами-мусульманами» з Єгипту, повстанцями гілки Аль-Каїди у Сирії «Фронт підтримки сирійського народу» та збройними угрупуваннями у провінції Белуджистан, що у Пакистані.

Водночас «Репортери без кордонів» виключили з переліку «ворогів свободи преси» підпільну організацію басків ЕТА в Іспанії та президента Бірми Теіна Саіна. Останній, як йдеться у прес-релізі «Репортерів без кордонів», звільнив з ув’язнення журналістів, які критично писали про його режим, та з квітня 2013 року дозволив вихід приватних щоденних газет.

http://zik.ua/ua/news/2013/05/03/407154

_________________
РАБІВ ДО РАЮ НЕ ПУСКАЮТЬ !


Вернуться наверх
 Профиль  
Ответить с цитатой  
СообщениеДобавлено: 04 май 2013, 14:36 
Не в сети
Борец
Аватар пользователя

Зарегистрирован: 17 фев 2009, 23:13
Сообщений: 16684
Откуда: Киев. Штаб квартира "ДК"
Авто: Audi A6 2.8 quattro
Город: Киев
Репортери без кордонів: найбільша проблема для ЗМІ в Україні – безпека журналістів
http://www.pravda.com.ua/news/2013/05/3/6989366/

Цитата:
Найбільшою проблемою для ЗМІ в Україні залишається безпека журналістів і безкарність злочинів проти свободи преси.

Про це в ефірі Радіо Свобода заявила українська представниця міжнародної правозахисної організації "Репортери без кордонів" Оксана Романюк.

За її словами, покарання отримує лише кожен 15-ий випадок нападів на журналістів.

"Думаю, що в цей рік буде зростання цензури і закріплення позиції влади, "Сім’ї" в медіа-просторі. Ми знаємо, що медіа-простір уже підконтрольний владі в більшості своїй, і цього року це буде цементування цих позицій", – сказала Романюк.

Організація "Репортери без кордонів" не очікує в цьому році зростання фізичних нападів на журналістів в Україні.

Однак, фахівці прогнозують зменшення медіа-плюралізму, зростання цензури а також тиску шляхом використання інтернету (DDOS-атаки).

"Наприклад, нещодавно президент приїжджав у Черкаси, і було "вирублено" одночасно три місцевих інтернет-ресурси DDOS-атаками, також це інтернет-атаки на акаунти та скриньки відомих журналістів", – зазначила представниця міжнародної правозахисної організації.

3 травня відзначають Всесвітній день свободи преси. Україна лише за останній рік опустилась у рейтингу свободи преси "Репортерів без кордонів"на 10 позицій (з 116 на 126 місце).

За даними правозахисників цієї організації, в тому ж таки 2012 році було зафіксовано рекордну кількість порушень прав українських журналістів за останні 10 років.


Вернуться наверх
 Профиль  
Ответить с цитатой  
СообщениеДобавлено: 04 май 2013, 14:37 
Не в сети
Борец
Аватар пользователя

Зарегистрирован: 22 июл 2011, 19:58
Сообщений: 7283
Откуда: Из рейда
Авто: Kellys Viper 50
Город: Киев-Мариуполь
ОЙ)
viewtopic.php?f=21&t=32816&p=511740

_________________
Изображение

Кому-то дано превращать воду в вино, а кому-то - только кислород в углекислый газ и пищу в говно. © Noize MC.
Сообщение, не относящиеся к теме
Изображение


Вернуться наверх
 Профиль  
Ответить с цитатой  
Показать сообщения за:  Сортировать по:  
Начать новую тему Ответить на тему  [ Сообщений: 4 ] 

Часовой пояс: UTC + 2 часа


Кто сейчас на форуме

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и гости: 16


Вы не можете начинать темы
Вы не можете отвечать на сообщения
Вы не можете редактировать свои сообщения
Вы не можете удалять свои сообщения
Вы не можете добавлять вложения

Найти:
Перейти: