Ця гнида яка покинула Ростислава та Єгора в котлі приїджала до нас в Петропавлівщину!Приїджала на ничку !А ні депутатів ані громадскість ніхто не запрошував !Газета степзоря красиву статтю просто зробила пропіарити гандона !
Відбулася зустріч народного депутата Юрія Берези з громадою Петропавлівщини
Степова ЗОРЯ·7 листопад 2016 р.
Минулої середи у великій залі райдержадміністрації відбулася зустріч народного депутата, командира полку “Дніпро-1” Юрія Миколайовича Берези з районною владою, керівниками державних служб та фермерських господарств. Спілкувалися про проблеми, які є насправді болючими й для всього району та країни взагалі. Головні теми - земля, освіта, медицина.
Народний депутат поцікавився життям району. Схвально відгукнувся про впровадження в районі енергоефективних технологій, зокрема перехід соціальних структур на перетне опалення. "Пелети - це європейський досвід і про ваш район вже не скажеш, що ви опалюєтеся стодоларовими купюрами. Ви вмієте раціонально використовувати кошти і природні ресурси", - зауважив депутат.
Сільгоспвиробники бідкалися про скасування спецрежиму, який заганяє фермерів у тіньову торгівлю. Така ситуація критично для малих фермерів. Та нагадали депутату, що саме сільгоспвиробники окрім своїх господарств ще й українську армію підтримують, то чому їх не підтримує держава?
Із своїх особистих позицій депутат розповів, що є прибічником того, аби земля стала товаром. "Ні для кого не секрет, що сформувалися земельні барони, я прибічник того, аби розвивалися малі фермерські господарства, а система оподаткування повинна формувалася на місцях. Податок за землю має сплачуватися від ріллі. Не може бути однаковий податок від ріллі та землю під садом чи будинком", - говорив депутат.
Із запитань, які хвилювали громаду, найбільше хвилювала медицина. Так, голова райдержадміністрації Михайло Пающик повідомив, що в районі катастрофічно не вистачає вузькопрофільних лікарів. У районі навіть почали реконструкцію колишнього гуртожитку під 14 квартир для медиків аби привернути увагу медичних спеціалістів до сільської місцевості. "Ми сьогодні готові надати житло та роботу лікарю-фізіотерапевту, який потрібен нам у фізіотерапевтичне відділення. Районна лікарня не забезпечена кадрами".
Окрім того, гостро стоїть питання з оплатою медичних послуг. Начальник фінуправління Наталя Тимченко зазначила, що у зв'язку з медичною реформою, яка розділила медицину на первинну та вторинну ланки, виникла непроста ситуація: "Частину медичних ставок передали до міст Першотравенськ та Павлоград. Коли ж реформування припинили, фінансування медичних закладів лягло на плечі районного бюджету. А от ставки лікарів до районної лікарні не повернули. Відтак лікарів немає, а міські медичні заклади вимагають з району кошти"
Юрій Береза зауважив, що ця проблема загальноукраїнська. І майже неможливо відправити міського спеціаліста в сільську місцевість працювати. А от направляти обдарованих дітей на навчання з умовою повернення працювати в село, можливо. Пообіцяв пропозицію громади донести до Міністра охорони здоров'я. Пообіцяв умовити хорошого фізіотерапевта працювати в Петропавлівці.
Нарікання були й на фінансування державою освітньої галузі. Виявляється субвенція на освітню галузь розрахована лише на виплату заробітної плати педагогам. Інші видатки (заробітна плата обслуго-вуючого персоналу, енергоносії, поточні видатки, харчування дітей тощо) лягли знову ж таки на районний бюджет. "Виникає думка: проект бюджету спрямований на те, щоб на місцевому рівні просто закривали школи. Адже частину своїх повноважень держава перекладає на місцевий рівень, без делегування відповідної дохідної частини", - зауважила Наталя Тимченко.
Депутат запевнив, що цей бюджет - це лише пропозиція Комітету, а не рішення Уряду. Що стосується шкіл, то жоден заклад не буде закритий, окрім випадків, де взагалі немає кому навчатися.
На всі звернення депутат дав відповіді та пообіцяв лобіювати інтереси сільгоспвиробників у Верховній Раді. Депутат також провів особистий прийом громадян.